Ritalin Kullanmak İstemiyorum

Maalesef randevum 1 ay sonra.

Bu arada bugün tam doz aldım. Kalp atışımda bariz bir kuvvetlenme vardı. Performans olarak bir tık azalma var bu durumdan dolayı. 1-2 gün sonra tekrar son durumu yazarım.
Edit: Tam doz galiba fazla olduğu için etki etmedi. Bu yüzden yarım doz şeklinde alacağım. Yarın sabah-öğlen olmak üzere 2 tane yarım alacağım.

Merhaba, ritalini hala kullanıyor musunuz? Toplamda ne kadar süre kullandınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu ilaç içerisinde amfetamin bulundurur kasları rahatlatır u*uşturucu yani :)
Bu ilaç içinde amfetamin değil metilfenidat bulundurur ve kasları rahatlatmaz lütfen araştırmanızı düzgün yapın.
Bakın hocam benim şahsi düşüncem bu tarz sorunlar insanın kendisinde yatıyor. Dikkat eksikliğine lafım yok belki bunun herhangi bir çözümü sizde yatmiyordur. Ancak dikkatinizi güçlendirecek egzersizler var. Ayrıca psikiyatriste gitmeyi bırakmak için ailenizle konuşmalısınız. Çünkü ilaç kullanmak istemiyorum dediğinizde büyük ihtimalle size karşı çıkacaktır. Hiperaktivite bozukluğu ise tamamen kişinin kendi elinde. Çok net söylüyorum bunu kendiniz hiçbir ilaç tedavisi vs almadan. Kendi iradeniz ile bırakabilirsiniz. Dikkat eksikliği günümüzde birçok öğrencide oluşmuş bir problem. Saçma sapan bir test ile böyle bir teşhis koyuyorlar bana göre teşhisi bile doğru koymuyorlar. Zaten Türkiye'de psikiyatri biraz zayıf.
Merhabalar Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu kendi kendine geçmediği sürece doktorsuz geçecek bir durum değildir DEHB kişinin kendini kontrol etme(inhibisyon) becerisini etkilediği için kendi iradesi ile yapması beklenemez.(yapamaz demiyorum böyle bir beklenti çok fazla yük olabilir birey üstünde) size yapılan testi bilmiyorum ama testler saçma değil nedenleri var neden öyle olduklarına dair
İstemezler tabi çünkü psikiyatri bir bilim dalı değildir. Psikiyatri tamamen doktorun o anki felsefi kanaatine göre damalı eşek gibi hastalık tanısı konulan bir ticarethanedir. Madem beyinde sorun var o zaman neden onlarca tahlili tetkiki olan nöroloji ilgilenmiyor da bir sandalyenin karşısına oturup sorununuzu anlattığınızda (10 psikiyatriste gidin 10 farklı tanı alırsınız) tanı alıyorsunuz. Senelerce kullanılan ilaçlar, karaciğere binen yükler, iyileşme vaatlerinin 10 seneyi bulması, iyileşmeye dair sönüp giden umutlar ve pekişen çaresizlik duygularıyla havanda su dövmek. Psikiyatriye elini veren kolunu kaptırır tedavi oluyorum ayağına hiçbir işe yaramayan alkol içse daha düzgün uyuşturacak ilaçları içer. Madem hastalık var tahlil ile tetkik ile kanıtlasınlar. Düzenlenilen tedaviler halen serotonin ve dopamin hipotezi üzerine (hipotez=kanıtlanamamış bulgu) düzenleniyor ve senelerce ilaç sektörü takır takır parasını alıyor. Onlarca psikolojik sorunu olan yakınım İzzet Güllü sayesinde tekrardan eski haline döndü, panik ataklı ben dahil.
"İstemezler tabi çünkü psikiyatri bir bilim dalı değildir. Psikiyatri tamamen doktorun o anki felsefi kanaatine göre damalı eşek gibi hastalık tanısı konulan bir ticarethanedir. Madem beyinde sorun var o zaman neden onlarca tahlili tetkiki olan nöroloji ilgilenmiyor da bir sandalyenin karşısına oturup sorununuzu anlattığınızda (10 psikiyatriste gidin 10 farklı tanı alırsınız) tanı alıyorsunuz"
çünkü nöroloji beynin yapısıyla ilgilenir nöronlarla psikiyatri o nöronların yaptıklarıyla ilgilenir(davranış). ayrıca möroloji gittiğinizde de önce sandalyeye oturup derdinizi anlatıyorsunuz sonra test yapıyorlar, ve psikiyatrinin de testi var sadece kan testi değil.
"Senelerce kullanılan ilaçlar, karaciğere binen yükler, iyileşme vaatlerinin 10 seneyi bulması, iyileşmeye dair sönüp giden umutlar ve pekişen çaresizlik duygularıyla havanda su dövmek."
Beyin kolay iyileşen bir organ değildir(fiziksel olarak direk iyileşen bir organ değil zaten). Ondan dolayı tedavi süreleri uzundur hızlıca iyileştirmeye çalışırsanız geri tepebilir.
"Psikiyatriye elini veren kolunu kaptırır tedavi oluyorum ayağına hiçbir işe yaramayan alkol içse daha düzgün uyuşturacak ilaçları içer."
DEHB ilaçları depresan(alkolün olduğu sınıf) değil stimülant sınıfındadırlar. Uyuşturmazlar(düzgün kullanılırsa).
"Madem hastalık var tahlil ile tetkik ile kanıtlasınlar."
Davranış somut bir kavram olmadığı için tahlil yapamazlar. Tahlil yapıp sen üzgünsün diyebiliyor muyuz?
"Düzenlenilen tedaviler halen serotonin ve dopamin hipotezi üzerine (hipotez=kanıtlanamamış bulgu) düzenleniyor ve senelerce ilaç sektörü takır takır parasını alıyor."
Sadece hipotez üzerinden değil daha önce işe yaramasından dolayı yazılıyorlar.(yanlış hatırlamıyorsam) Psikiyatri ilaçları en çok araştırma yapılan ilaçlardır
"Onlarca psikolojik sorunu olan yakınım İzzet Güllü sayesinde tekrardan eski haline döndü, panik ataklı ben dahil."
Ne güzel siz iyileşmişsiniz fakat iki kişinin iyileşmesi milyonlarca hatta belki milyarlarca insanın da iyileşmesi gerektiğini göstermez. Bu doğru bir Tümevarım değildir.

Ayrıca(konu sahibi) doktorunuzla Modiwake(modafinil) ya da Strattera(Atomoksetin) ilaçlarını da konuşun Modiwake daha az etkilidir(çünkü sizin dozunuz bi tık fazla gibi ama emin değilim) Strattera da stimülant değildir ondan dolayı çarpıntı vb. yapmaması lazım.

Son düzenleme:
Bu ilaç içinde amfetamin değil metilfenidat bulundurur ve kasları rahatlatmaz lütfen araştırmanızı düzgün yapın.
Metilfenidat ve amfetamin metamfetamin yapımında kullanılır, biyolojik olarak neredeyse aynı yapıya sahiptir. Bu iki madde sinir sistemini uyandırma etkisine sahiptir. Amfetamin kalp ritmi için, metilfenidat ise dopamin salgılanması için ilaçların içerisinde çok sık bulunur.

Metilfenidat ve amfetamin metamfetamin yapımında kullanılır, biyolojik olarak neredeyse aynı yapıya sahiptir. Bu iki madde sinir sistemini uyandırma etkisine sahiptir. Amfetamin kalp ritmi için, metilfenidat ise dopamin salgılanması için ilaçların içerisinde çok sık bulunur.
Birincisi Amfetamin'i özel izinler dışında Türkiye'ye getiremezsiniz. İkincisi de uyarıcı oldukları için zaten dikkat ilaçlarında kullanılıyorlar. Ve üçüncüsü metamfetamin de zaten ilaç olarak kullanılabiliyor(ikincil olarak [second-line]). Ayrıca benzerlikleri sadece bir fenil grubu.

Birincisi Amfetamin'i özel izinler dışında Türkiye'ye getiremezsiniz. İkincisi de uyarıcı oldukları için zaten dikkat ilaçlarında kullanılıyorlar. Ve üçüncüsü metamfetamin de zaten ilaç olarak kullanılabiliyor(ikincil olarak [second-line]).
Metamfetamin içeren ilaç görmedim hala, varsa da uzak durulmalıdır. Amfetamin ile metamfetamin yapımı Türkiye'de çok fazladır. O yüzden izin mizin tanımazlar, tabii tıbbi ilaçlar hariç.

Metamfetamin içeren ilaç görmedim hala, varsa da uzak durulmalıdır. Amfetamin ile metamfetamin yapımı Türkiye'de çok fazladır. O yüzden izin mizin tanımazlar, tabii tıbbi ilaçlar hariç.
Desoxyn, Methedrine; Türkiye'de varlar mı bilmiyorum. Sizin dediğiniz merdiven altı uyuşturucu onlar zaten yasal bir şey yapmadıkları için konuya dahil etmedim. Ayrıca metilfenidat ilaçların içinde sıklıkla bulunamaz kırmızı reçetelidir.

Geri
Yukarı