Roaccutane Nasıl Kullanılmalı?

xRealdyHD

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, çok fazla akne sorunu var. 14 yaşındayım akne ve siyah noktalarım fazla doktora gittim özele bugün roaccutane yazdı. Bana ama siyah noktan var onlar için bakım yaptır dedi. Yoksa siyah noktadan sivilce çıkar dedi. Şimdi ne yapayım bilmiyorum. Temizletmek gerekiyor mu yoksa direkt ilaca başlayayım mi?
Günde 20mg verdi.

İlacın prespektüsünü iyice oku ve ona göre kullanmaya başla. İmkan varsa paraya kıy kaliteli bir yerde cilt bakımı yaptır düzenli. Zamanla siyah noktalar azalır. İlaç zaten cildi bayağı kurutuyor, zaman geçtikçe akne oluşumu ciddi oranda azalır. Alkol alma. Yapay, fabrikasyon yiyeceklere bir süre ara ver. Bol su iç. Dudak nemlendiricisi al. Maddi imkan varsa blistex. Cilt için günlük bir nemlendirici alabilirsin.

Ben lisede kullanmıştım kardeşim onu. 6 ay kullandım dudaklarım falan patladı kıpkırmızı oldu onlar yan etkileriymiş doktora tekrar gidince öğrendim. Bu dönemde karaciğerinde yağ yapacak besinlerden uzak durman lazım.

Bu arada ilacı nasıl kullanman gerektiğini doktorunun söylemiş olması lazım burada kimse o konuda sana destek olamaz (cildiye doktoru bile olsa senin tahlillerini bilmiyor ve yardımcı olamaz).

Şimdi görsen 1 tane bile yok tertemiz yaptı yüzümü.

Roaccutane'nın hala tedavülde olduğuna şaşırdım. Başka benzer bir ilaç vardı, Zoretanin'di sanırsam neyse. Hekimi'nin yönergesine dikkat et. Bol suyla iç. Ve gün içerisinde bol su tüket. Güneşte fazla kalma, güneşe çıkacaksan yüksek faktörlü bir güneş kremi öneririm. Dudaklarda kuruluk yapar dudak nemlendirici almayı unutma. Su tüketimini tekrar uyarıyorum, eğer ki su tüketimi az olursa karaciğer rahatsızlıklarıyla karşılaşma ihtimaliniz olur. Hekiminiz zaten her ay sizden düzenli olarak kan tahlili isteyecektir. Sıkıntı çıktığını kimsede görmedim bu dediklerime uyan. Siyah noktalarını kaliteli bir siyah nokta maskesiyle temizleyebilirsiniz. İlk aylarda yüzünüz daha beter bir hale gelebilir (sivilce kusması yapar) daha hassaslaşır cildiniz. Sorabileceğiniz merak ettiğiniz şeyler varsa cevaplayabilirim.
Açıkcası 2 sene önce güzel geçirdi kullandığımda ama bu sene yine nedense şuan sivilcelerim var (o zamankiler kadar kötü olmasa da). Bende cildiye hekimime hocam Roaccutane başlayalım diye gittim, bana Acnelyse krem ve Monodoks hap verdi. Düzelmeye başladı. Düzelmezse 3-4 ay sonra Roaccutane'ye bakarız dedi falan filan.

Roaccutane'nın hala tedavülde olduğuna şaşırdım. Başka benzer bir ilaç vardı, Zoretanin'di sanırsam neyse. Hekimi'nin yönergesine dikkat et. Bol suyla iç. Ve gün içerisinde bol su tüket. Güneşte fazla kalma, güneşe çıkacaksan yüksek faktörlü bir güneş kremi öneririm. Dudaklarda kuruluk yapar dudak nemlendirici almayı unutma. Su tüketimini tekrar uyarıyorum, eğer ki su tüketimi az olursa karaciğer rahatsızlıklarıyla karşılaşma ihtimaliniz olur. Hekiminiz zaten her ay sizden düzenli olarak kan tahlili isteyecektir. Sıkıntı çıktığını kimsede görmedim bu dediklerime uyan. Siyah noktalarını kaliteli bir siyah nokta maskesiyle temizleyebilirsiniz. İlk aylarda yüzünüz daha beter bir hale gelebilir (sivilce kusması yapar) daha hassaslaşır cildiniz. Sorabileceğiniz merak ettiğiniz şeyler varsa cevaplayabilirim.
Açıkçası 2 sene önce güzel geçirdi kullandığımda ama bu sene yine nedense şu an sivilcelerim var (o zamankiler kadar kötü olmasa da). Bende cildiye hekimime hocam roaccutane başlayalım diye gittim, bana acnelyse krem ve monodoks hap verdi. Düzelmeye başladı. Düzelmezse 3-4 ay sonra Roaccutane'ye bakarız dedi falan filan.

Hocam roaccutane yazmışım zoretin mi ne öyle bir şey verdi. Hocam siyah noktlarını temizle öyle ilaca başla dedi doktor ne yapmalıyım, başlayayım mi şimdi.

Hocam roaccutane yazmışım zoretin mi ne öyle bir şey verdi. Hocam siyah noktlarını temizle öyle ilaca başla dedi doktor ne yapmalıyım, başlayayım mi şimdi.
Bi yorum yapmak yanlış olur Hekiminizin üzerine, eğer öyle dediyse yarın bi siyah nokta maskesi alıp temizleyebilirsiniz. Temizledikten sonra başlayabilirsiniz. Dediğim gibi kusma yapıyor, muhtemelen siyah noktalarda sivilceye dönüşmesin diye.

Geri
Yukarı