Roblox haritasında exploit hilesi nasıl engellenebilir?

benacemiyim

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba efendim. Yaklaşık 7 ay önce Roblox üzerinden bir parkur yaptım. Bu ay başlamaya tekrar karar verdim ama aklıma bir soru geldi.
Exploit adlı hile uygulaması ile herkes parkurlarda uçarak hile yaparak gidiyor. Bunu nasıl çözerim? Herkesin ki gibi hile olmasını istemiyorum.

(YouTube için Roblox'da parkur yaptım. Canım devam etmek istedi.)

Son düzenleme:
Roblox'a yakın zamanda byfron hile koruması geldi artık hile kullanılamıyor.
Hile kullanılamıyor değil, geçici şekilde engelledi, şuan WeAreDevs'in elinde korumayı kıracak güncel JJSploit sürümü bulunuyor ama paylaşmadılar, açıklama yaptı Twitter'da.

Roblox'u oynayan biri cok olmadığım için bilmiyordum teşekkürler.
Hocam Batu isimli bir exploit yapımcısı arkadaşım var, o aktif olunca ondan bilgileri alacağım Discord üzerinden, sonra da buraya yazarım. Hem onun dediklerine göre bir koruma yaparsınız.

Dipnot: Hiçbir şey kusursuz değildir, Roblox'un hile koruması gibi.

Son düzenleme:
Hile kullanılamıyor değil, geçici şekilde engelledi, şuan WeAreDevs'in elinde korumayı kıracak güncel JJSploit sürümü bulunuyor ama paylaşmadılar, açıklama yaptı Twitter'da.

Hocam Batu isimli bir exploit yapımcısı arkadaşım var, o aktif olunca ondan bilgileri alacağım Discord üzerinden, sonra da buraya yazarım. Hem onun dediklerine göre bir koruma yaparsınız.

Dipnot: Hiçbir şey kusursuz değildir, Roblox'un hile koruması gibi.
Teşekkür ederim hocam.

Roblox'a yakın zamanda byfron hile koruması geldi artık hile kullanılamıyor.
Hala yapılıyor hocam. Örneğin Fluxus Expoliti ile microsoft store üzerinden robloxa giriş yaparak scriptleri kullanabiliyorsunuz. Yakın vakitte Krnl, Arceus gibi popüler Exploitlerin de korumayı aşacağını düşünüyorum.

Merhaba efendim. Yaklaşık 7 ay önce Roblox üzerinden bir parkur yaptım. Bu ay başlamaya tekrar karar verdim ama aklıma bir soru geldi.
Exploit adlı hile uygulaması ile herkes parkurlarda uçarak hile yaparak gidiyor. Bunu nasıl çözerim? Herkesin ki gibi hile olmasını istemiyorum.

(YouTube için Roblox'da parkur yaptım. Canım devam etmek istedi.)
Ben çok uzun zamandır roblox'da hile açan ve halada hile açmaya devam eden birisiyim. Hilenin mantığı basitse çözümüde basittir. Havada uçma hilesi açılıyorsa eğer belirli bir yüksekliğe çıkıldığı vakit oyuncu hileden ban yemesini sağlayacak bir bar yada script yaz.. Hilenin hiç bir zaman karşısına geçemezsin ama engel olabildiğin kadar engel olmaya çalış. Bu konuda en başarılı oyun Sword Burst 2. Uzun süre boyunca hile kullanıp black marketten item satışı yapmış biri olarak söylüyorum, diğer hiç bir oyun hile önlemini bu kadar iyi almadı.

Hala yapılıyor hocam. Örneğin Fluxus Expoliti ile microsoft store üzerinden robloxa giriş yaparak scriptleri kullanabiliyorsunuz. Yakın vakitte Krnl, Arceus gibi popüler Exploitlerin de korumayı aşacağını düşünüyorum.
" Krnl, Arceus " bunlar beş para etmez exploitler. Hala kullanımı kolay ve menü zenginliğine sahip olan, uzun süredir de aktif olan tek hile Synapse'dir. Ücretsiz exploitler lvl 5 scriptleri desteklemiyorlar.

Şimdi aklıma geldi hile yapımcısı şuan aktif değil ama benim de zamanında exploit yazmışlığım var az çok, üstteki arkadaşın dediği gibi uçma sınırı koyabilirsiniz. Ve Goril Tag mı ne vardı, oradaki gibi mapi kare şekilde kapatıp, dışında kalan kısmına da portal gibi bir şey koyup ona da banlama komudu yazabilirsiniz.

Geri
Yukarı