Roblox neden kötü bir oyun?

Roblox güzel oyun çünkü ben o oyunu bir kaç oyun için oynuyorum. Lumber Tycoon 2 favorim çünkü insana huzur veriyor.

1. Roblox'un kitlesi çoğunlukla çocuktan oluşmakta. Özellikle çocuklar adop me gibi gereksiz evcilik oyunları oynuyor.
  2. Oyundaki animasyonlar sana göre berbat olabilir yetkililerin bu animasyonları değiştirmemesinin sebebi genellikle parkur oyunları parkur oyunları belli bir animasyon üzerine kuruludur ve eğer ki yapımcılar falan Roblox'un animasyonunu değiştirirse binlerce hatta milyonlarca parkur oyunu çöp olur.
  3. Anti-hile sistemi Roblox da yok denilebilir. Çünkü Roblox'un anti-hile sistemi report a göre belirleniyor 1 kişiyi birisi reportlarsa hiçbir şey olmaz. 100 kişi reportlarsa muhtemelen banlanır ve genelde Roblox'un anti-hile sistemini senin gibi sevmeyen oyun yapımcıları kendi anti-hile sistemini kodlar ve oluştururlar. Jailbreak gibi bir oyunda hile açman çok zordur yani :D
  4. Roblox da ki oyunlar genelde pay to Win çünkü Roblox paraları yani robux çok pahalı oyun yapımcıları da oyunları pay to Win yaparaktan bedava robux kazanmayı hedefler.
  5. Oynanışı değiştirecek şeyler geliyor fakat pek fark edilmiyor mesela en yakın zamanda Shift lock özelliği geldi.
  6. Oyunun grafikler kötü ona diyecek bir şeyim yok fakat ben oyunu Full grafikte bile oynayamıyorum çünkü PC kaldırmıyor :(

Roblox'u 5 yıldır oynuyorum ve açıkçası Roblox'a girip sinirlenip çıkmış olman çok doğal zevk meselesi ben bile oyundan çıkıp aylarca girmediğim oluyor ve açıkçası oyunu pek anlamadan bu değerlendirmeyi yaptığını düşünüyorum ama normal bazı insanlar sever bazıları sevmez.

Kitlesi batırdı hocam kitlesi. Bir de o BuilderMan lakaplı arkadaş. Eskiden çok güzel ve iyi bir ortamın, şimdi saydığınız gibi oldu. Grafik konusunda iyi olan nadir oyunlar var, ben onlarla vakit geçiriyorum genelde.

• Tabii ki de kitlesi. Oyunun kitlesi öyle çöp bir kitle ki oyun zevkiniz kalmıyor. Ortalama oyuncu yaşı 6 falandır herhalde.
  • Animasyonlar. Oyunda ki animasyonlar öyle berbat ki doğru dürüst animasyonlar için bile para isteniyor.
  • Olmayan Anti-Hile sistemi. Belki vardır bir anti-hile sistemi ancak olsa dahi hiçbir işe yaramıyor.
  • P2W oyunları. Roblox Platformunda ki oyunlar %95'i "P2W". Açılımı ise "Pay to Win". Yani parayı veren düdüğü çalar mantığı oyunlara sahip.
  • Oyuna gelmeyen destek. Yani nasıl desem bilmiyorum ama oynanışı değiştirecek hiçbir şey gelmiyor oyuna.
  • Hiçbir şey yapmayan yetkililer. Birini şikayet ediyorum hile veya küfür kullanımından dolayı ancak 2 hafta sonra baktığımda hesap halen aktif.
  • Bir şeye benzemeyen grafikler. Oyunun grafikleri legodan ibaret. Belki başkalarının hoşuna gidiyordur ancak bu benim kişisel değerlendirmem olduğundan bir yıldızda buradan kırıyorum.
Grafikler: 3/10
Oynanış: 4/10
Anti-Hile: 0/10

Mekanikler: 2/10
Kitle: 1/10
Oyuna puanım: 2.5/10

Hocam mekanikler ve oynanış konusunda katılmıyorum ama grafiklere puanım 7 olurdu P2W konusunu şöyle açıklayım: Eğer bu duruma çok takılmazsanız oyun zevkini etkilemiyor.

Bir oyunun giriyorum qrafikler falan göz alıcı bir de dönüp karakterlere bakıyorum kutu gibi karakterler bu insanın sinirini bozuyor

İlk oynayışım "iPhone 7'den kaç" haritasıydı. O zamanlar zevkliydi güzeldi. Belki de şu an büyüdüğümüz için artık saçma ve çocukça geliyor olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı