Roblox'tan para kazanma ve tecrübeler

Yurt dışından para olduğu için %3 aliniyor ekstra bankadan bankadaya görede döviz kesintileride oluyor.

Hocam nasıl kazanabilirim demedim zaten Siz nasıl kazandınız oyun falan yaptıysanız link atabilir misiniz dedim. Yanisiz 50k Robux'u oyun yaparakmı kazandınız yoksa başka bir şekilde mi yazmıyor yazınızda sanırım göremedim ben.

Hocam sizin oyununuz var mı Roblox'ta? Varsa link atabilir misiniz veya nasıl kazandınız açıklayabilir misiniz?

Hocam sorum biraz geç olacak ama bir umut görebilirsin diye sormak istiyorum. Hesabımda daha öncelerde 1 günlük ban olmuştu, başka bir hesap açıp oyun yapsam yine kabul olur mu?

giriş konuşmasi
Öncelikle merhaba yaklaşik 2 senedir Roblox üzerinde oyun yapiyorum bunlardan bazilari iyi kazansana bazilari hiç kazandirmadi.

neden Roblox hakinda bir şey yazma karari aldin?
Roblox oyun geliştirme veya Roblox'dan oyun yaparak para kazanma hakinda bilinmeyen çok şey var, Türkçe kaynak bir elin parmağini geçmiyor eğer hevesliyseniz ve oyun geliştirmek istiyorsaniz okumaya devam edebilirsiniz.

Roblox Studio ve popüler oyun türleri
Şu an simülasyon oyunlari ve roleplay oyunlari popüler olsa bile bilinmeyen bir durum var. Oda şu ki tycoon oyunlari ne kadar popüler değilmiş gözükse bile hem oyuncuyu kilitleme hem de oyunculardan gelir elde etme konusunda bir numara diyebilirim. Roblox stüdyo bunun hakinda pek bir kaynak sağlamasa da Zed tycoon kiti kulanabilirsiniz.

para kazanma metotlari
Öncelikle oyun içi bir para birimi yani Robux kulaniliyor belirli şartlari yerine getirdiğinizdede yani.
-13 yaş ve üstü kulanicilar.
-Roblox platformunda terms of service ve topluluk kurallarina uymuş.
-Roblox üzerinde yasaklama ve uyari almamiş.
-Devex hesabi kisitlanmamiş ve devexin tüm isteklerini karşilayan.
-Devex hesabi olan.
Ve son olarak 50.000 Robux barajini aşan herkes platformdan para çekebilir.

Not: Bu para çekme işlemi uzun sürebilir özelikle ilk defa yapiyorsaniz özelikle bu Robux'larin nereden geldiği ne sıklıkla alindiği gibi gerekçelerde bakiliyor hile yapamasiniz bu konuda.

Not 2: İnceleme süresi ilk defa ise 10 ila 12 gün.
Diğer incelemelerde ise 2 ila 3 gündür.

50.000 Robux ne kadar eder veya Robux'un piyasasi ne kadardir?
50.000 Robux şu anda 175 dolar verilmektedir bu fiyat sizin aldiğiniz kendi web sitesindeki Robux ile ölçülmemektedir bu fiyat devex tarafindan önerilen rakamdir. Robux'un piyasasi devexe göre şu anda 1.000 Robux 1.5 dolardir. 50.000 Robux şu anda [dolar şuan 18.17 tür] 3.181 tldir.

nasıl geliyor bu para? Vergisi nedir?
Türkiye'ye wire transfer (e-transfer) veya IBAN ile yollaniyor ancak en hizlisi wire transferdir bunun kesintisi 26 dolardir ekstra da Roblox ufak bir ücret kesmekte bu da 3.65 dolardir toplam 3.181TL olan paramiz şu anda 2.641 TL oldu ekstra olarak Türkiye'de bankaniza göre döviz kuruna göre değişim vb ya da başka vergiler uygulanabilir.

Not: Wire transfer = 2 ila 4 iş günü.
IBAN = 7 ila 12 iş günü.

bilinmesi gerekenler ve bazi ufak tavsiyelerim
Şimdi temel bilgilere sahibiz şimdi ise çokca karşilaştiğim ve bilinmesi gereken şeylerden bahsetmem gerekiyor. Öncelikle her oyununuz tutucak diye bir kayde yoktur bazi oyunlariza sponsor ya da reklam vermeniz gerekebilir. Oyunda tek başiniza bir işe karişmaniz mantiksiz olur en az 2 kişi ile başlayin görev dağilimi yapin, kit kulanacaksaniz bile eğitim videolarini tamamen öğrenin ve izleyin.

Robux kazanma metotlari
Oyunlarinizda Game Pass veya developer prod satarak kazanabilirsiniz. Pasif gelir olarak da Premium oyunculardan 1 oyuncu 1 Robux olacak şekilde size Robux vermektedir.

Not: Oyuncu 10 dakikadan uzun duruyorsa oyunuzda bu sayi ikiye katlanir yani 2 Robux kazanirsiniz en fazla 9 Robux tek kulanican kazanabilirsiniz oda oyuncu 7 saat boyunca oyunda vakit geçirmesi gerekiyor.

Örnek: 30 oyuncunun 12'si Premium'a sahip ve hepsi 1 saat oynadi size ay sonu veya ay başi Roblox Premium adjusment adi altinda 20 ila 45 Robux vermektedir.

son sözler ve teşekkür
Buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ediyorum umarim yararli bilgiler edin misinizdir. Roblox'da oyun yapmayi bazi insanlar küçümsesede bu işten para kazananlar var ve bende basit bir dille bunu anlatmaya çaliştim.

Şimdilik görüşmek üzere iyi sosyaller.
mrskyland

Hocam biraz geç olacak ama bir umut görebilirsin diye sormak istedim hesabımda daha önce 1 günlük ban olmuştu başka hesap açıp oradan oyunu yapsam kabul olur mu?

Hocam sorum biraz geç olacak ama bir umut görebilirsin diye sormak istiyorum. Hesabımda daha öncelerde 1 günlük ban olmuştu, başka bir hesap açıp oyun yapsam yine kabul olur mu?

Hocam biraz geç olacak ama bir umut görebilirsin diye sormak istedim hesabımda daha önce 1 günlük ban olmuştu başka hesap açıp oradan oyunu yapsam kabul olur mu?
Kabul olmaz uyarı bile almamanız gerekiyor.

Açıkçası takim kurarak yapmak çok daha mantikli tycoon gibi oyunlar az model gerektiriyor kendi modellerinizi oluşturup yüklemek daha iyidir. Hazir paketler var dilerseniz göz gezdirebilirsiniz. Lua öğrenmek kişiden kişiye değişir eğer takimli bir proje yapacaksaniz hangi dalda iyi iseniz o rölü üstlenmek en mantiklisi.
Lua öğrenme konusundaki kaynakça olarak da betadev, b ricey, Roblox'un kendi hesabindaki eğitim videolari ve alvinbloxa bakabilirsiniz.

Vay be betadev videolar çok eski en iyisi yabancı kaynak kendim bile kendi içeriğime güvenmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı