Robux'u gerçek paraya çevirmek hala mümkün mü?

Brummbar

Hectopat
Yer
Bursa
2014 tarihli bir Roblox hesabım var. Yaklaşık 3,4 yıldır girmiyorum. Önceden çok oynar girerdim Robux falan çeker bir şeyler alırdım son 4 senedir hiç girmedim bile. Bugün bir gireyim dedim envanterde 4 tane limited 1 tane u limited eşya var. Eskiden de böyle bir şey vardı ve ben onları satıyor aldığım Robux'u gerçek paraya çeviriyordum. Halen bu devam ediyor mu?
Aktif olarak oynayan varsa yardımcı olabilir mi?
Şu an ben Premium alsam 100TL'ye sonra bunları satsam hesapladığıma göre 5500 Robux yapıyor.
Bu 5500 Robux'u gerçek paraya dönüştürmek için satsam mesela 5500 Robux satış sitelerinden baktığım kadarıyla 950-1000TL arası bir şey ben bunu o kadar değil de 800-700'e koysam direkt satılsa en azından 100TL'yi 700TL'ye katlayabilir miyim? Direkt hemen.
Yoksa bu yöntem kalktımı çünkü ben eskiden çok yapıyordum şimdi bilgim yok.

2014 tarihli bir Roblox hesabım var. Yaklaşık 3,4 yıldır girmiyorum. Önceden çok oynar girerdim Robux falan çeker bir şeyler alırdım son 4 senedir hiç girmedim bile. Bugün bir gireyim dedim envanterde 4 tane limited 1 tane u limited eşya var. Eskiden de böyle bir şey vardı ve ben onları satıyor aldığım Robux'u gerçek paraya çeviriyordum. Halen bu devam ediyor mu?
Aktif olarak oynayan varsa yardımcı olabilir mi?
Şu an ben Premium alsam 100TL'ye sonra bunları satsam hesapladığıma göre 5500 Robux yapıyor.
Bu 5500 Robux'u gerçek paraya dönüştürmek için satsam mesela 5500 Robux satış sitelerinden baktığım kadarıyla 950-1000TL arası bir şey ben bunu o kadar değil de 800-700'e koysam direkt satılsa en azından 100TL'yi 700TL'ye katlayabilir miyim? Direkt hemen.
Yoksa bu yöntem kalktımı çünkü ben eskiden çok yapıyordum şimdi bilgim yok.

Limited eşyaları hala satabiliyorsunuz. Kalkmadı. Örnek önceden event kasarken kazandığım yumurta.

1679396669193.png

Öncelikle bunun satışı yabancı forumlarda yapılıyor ve fiyatlar da 1000 Robux için 3 ila 4 dolar arası değişiyor. Satışını yapan adam alıcı kişiden bir kiyafet oluşturmasını istiyor ve o kiyafeti alıyor. Tabii ki alıcıya tam Robux gelmiyor %30'unu Roblox kestiği için geri kalanını alıyorlar. Dediğiniz fiyatlardan satış yapamazsınız çok pahalı.

Öncelikle bunun satışı yabancı forumlarda yapılıyor ve fiyatlar da 1000 Robux için 3 ila 4 dolar arası değişiyor. Satışını yapan adam alıcı kişiden bir kiyafet oluşturmasını istiyor ve o kiyafeti alıyor. Tabii ki alıcıya tam Robux gelmiyor %30'unu Roblox kestiği için geri kalanını alıyorlar. Dediğiniz fiyatlardan satış yapamazsınız çok pahalı.
örneğin 5500 robux ne kadar eder kesilmiş hali falan neyse yine bir kazanç olmaz mı

Örneğin 5500 Robux ne kadar eder kesilmiş hali falan neyse yine bir kazanç olmaz mı?

V3rmillion gibi forumlarda satışı 3 ila 4 dolar arası değişiyor 1000 Robux'un. 3 dolara en seri satabilirsiniz fakat satmak icin kripto hesabına ya da PayPal hesabına ihtiyacınız var. 5000 Robux için elinize geçecek para 280-300₺

V3rmillion gibi forumlarda satışı 3 ila 4 dolar arası değişiyor 1000 Robux'un. 3 dolara en seri satabilirsiniz fakat satmak icin kripto hesabına ya da PayPal hesabına ihtiyacınız var. 5000 Robux için elinize geçecek para 280-300₺
ama ben yabancılara satmayacağım ki Türklerden alanda çok ucuza robux itemsatış gibi yerlerde
şimdi ben şöyle bir hesaplama yaptım ne kadar doğru bilemem aktif olarak oynamadığımdan
5500 robux yapıyor itemler bunları sattığım zaman bir kişiye attığım da %30 kesiyor 3850 robux gidecek o kişiye
3850 robux
İtemsatışta 811TL
Oyunforda 800TL
GameSatışta 809 TL
şimdi ben fiyat altından satacağımdan 700TL'ye ilan açsam bu sitelerde 50TL komisyona gitse bana geçecek olan para 650TL premiumu çıkar 550TL yani kazancım 550TL sistem böyle işlemiyor mu? neredeyse 4k robuxu da 100TL'ye alan Türk yoktur tamam yabancılar vardır ama Türk sanmıyorum paypal kullanan Türk olmadığı için

Ama ben yabancılara satmayacağım ki türklerden alanda çok ucuza Robux İtemsatış gibi yerlerde.
Şimdi ben şöyle bir hesaplama yaptım ne kadar doğru bilemem aktif olarak oynamadığımdan.
5500 Robux yapıyor itemler bunları sattığım zaman bir kişiye attığım da %30 kesiyor 3850 Robux gidecek o kişiye.
3850 Robux.
İtemsatış'ta 811TL.
Oyunforda 800TL.
GameSatış'ta 809 TL.
Şimdi ben fiyat altından satacağımdan 700TL'ye ilan açsam bu sitelerde 50TL komisyona gitse bana geçecek olan para 650TL Premium'u çıkar 550TL yani kazancım 550TL sistem böyle işlemiyor mu? Neredeyse 4K Robux'u da 100TL'ye alan Türk yoktur tamam yabancılar vardır ama Türk sanmıyorum PayPal kullanan Türk olmadığı için.

Türk piyasasını bilmiyorum alan olur mu o fiyattan onun hakkında da bilgim yok. Satıcı olduğunuz için karşı taraftan bir kiyafet oluşturmasını isteyeceksiniz kaç Robux alacak ise. 1000 Robux almak istiyorsa 1300 Robux'luk kiyafet oluşturması gerek ona tam olarak 1000 Robux gelmesı için.

Geri
Yukarı