Rock Zircon İncelemesi

Merhabalar, kulaklığı almayı düşünenler ve kulaklık arayışında olanlar için ufak bir inceleme yapayım dedim.
Rock markasının Zircon modeli kulaklığı dün elime ulaştı. AliExpress üzerinden 60 TL, Türkiye'den ise 100 TL civarına bulabilirsiniz.
Tasarıma bakacak olursak kulaklığın dışı oldukça kaliteli bir malzemeden yapılmış.
IMG_20190501_212006.jpeg

Seramik kaplama diyorlardı sanırım. (Doğrusu zirkonmuş.) İki kulaklığı birbirine değdirince misket sesi gibi bir ses çıkıyor. Güzel bir hissiyatı var malzemenin.
IMG_20190501_211616.jpeg

Kablosunun yarısı kadar bir kısmı örgülü yapıda. Bu da dolaşmayı büyük ölçüde engelliyor. Basit ama güzel bir detay.
Ses kalitesinden bahsedecek olursak;
Bassları çok mehtediliyor bu modelin. Çok büyük bir beklenti ile almanızı tavsiye etmem. Yine de yeterli düzeyde bass verebilmekte.
Tizlerde ise biraz zayıf kalmış. Dolayısıyla kulaklığı kullanırken ister istemez bir ses açma isteği duyuyorum tizleri daha iyi duyabilmek için. Bu sefer de basslar rahatsız edici olabiliyor.
Bundan dolayı Rock müzik için ideal diyebilirim. Markanın adından da anlaşılıyor zaten.

Kulaklık Frekans Aralığı: 20-20.000Hz
Kulaklık Hassaslığı: 93dB (±3dB, 1KHz- 1mW)
Empedans (OHM): 16 ohm(±%15)
Mikrofon: Var (Tek tuşlu)
Mikrofon Duyarlılığı: -40dB±3dB @1kHz,0dB=1V/pa
Kablo: Düz tipte tek kablo, 1.2 metre kumaş/plastik
Jak: 3.5mm 4 konnektörlü L tipi (Altın kaplamalı)
Malzeme-Renk: Kumaş/Plastik - Gri/Beyaz

Almadan önce yaptığım kısa araştırmada forumlarda çokça duyduğum "jak girişi bozulma" sorununu yaşamamak için kendimce bir çözüm buldum.
IMG_20190501_212102.jpeg

Jak girişinin büyük bir tutma yerinin olması takma ve çıkarmayı kolaylaştırıyor.

Her ne kadar önlem alsam da emin olamadım ve şöyle bir kulaklık kılıfı aldım. Taşıması rahat ve kablo dolaşmıyor.
IMG_20190501_212231.jpeg

Umarım aklınızda ufak da olsa bir fikir oluşturabilmişimdir. Okuduğunuz için teşekkür ederim. İyi Sosyal'ler.

Son düzenleme:
Kablolu kulaklıklar artık insanların canını sıkmaya başladı. Bu yüzden son yıllarda tam kablosuz modeller moda oldu. 15 Dolarlık Redmi Airdots ya da Xiaomi Airdots Youth Edition çözümlerini tercih ederim. Kablo bana artık zincir gibi geliyor.

Bunun dışında ürünü almayı düşünen kullanıcılar için yararlı bir inceleme olmuş.

Kablolu kulaklıklar artık insanların canını sıkmaya başladı. Bu yüzden son yıllarda tam kablosuz modeller moda oldu. 15 Dolarlık Redmi Airdots ya da Xiaomi Airdots Youth Edition çözümlerini tercih ederim. Kablo bana artık zincir gibi geliyor.

Bunun dışında ürünü almayı düşünen kullanıcılar için yararlı bir inceleme olmuş.
Kablosuz kulaklıkların bence hâlâ kat etmesi gereken çok yol var. Senkronizasyon sorunları, eşit ses vermeme sorunları, şarj derdi gibi şeyler biraz can sıkıcı olabiliyor. Ayrıca ses kalitesi olarak da hâlâ kablolu kulaklıklarla yarışabilecek kadar iyi değiller. Spor, hareket koşu gibi şeylerde kablosuz faydalı olur, evet ama ben kulaklığı büyük oranda bisiklet sürerken kullanıyorum. Şehir içinde tek kulaklığı çıkarmak istersem kablosuz kulaklığı kutusuna koymakla uğraşmak zor olacaktır. Ama kabloluyu çıkarıp tişörtün içine koyunca rahat rahat şehir içinde de kullanabiliyorum. Şehir merkezi dışında da kulağıma ikisini de takarak devam ediyorum. Uzun lafın kısası benim için daha rahat olduğu için kablolu tercih ediyorum :)

Merhabalar, kulaklığı almayı düşünenler ve kulaklık arayışında olanlar için ufak bir inceleme yapayım dedim.
Rock markasının Zircon modeli kulaklığı dün elime ulaştı. AliExpress üzerinden 60 TL, Türkiye'den ise 100 TL civarına bulabilirsiniz.
Tasarıma bakacak olursak kulaklığın dışı oldukça kaliteli bir malzemeden yapılmış.
Eki Görüntüle 390350
Seramik kaplama diyorlardı sanırım. İki kulaklığı birbirine değdirince misket sesi gibi bir ses çıkıyor. Güzel bir hissiyatı var malzemenin.
Eki Görüntüle 390351
Kablosunun yarısı kadar bir kısmı örgülü yapıda. Bu da dolaşmayı büyük ölçüde engelliyor. Basit ama güzel bir detay.
Ses kalitesinden bahsedecek olursak;
Bassları çok mehtediliyor bu modelin. Çok büyük bir beklenti ile almanızı tavsiye etmem. Yine de yeterli düzeyde bass verebilmekte.
Tizlerde ise biraz zayıf kalmış. Dolayısıyla kulaklığı kullanırken ister istemez bir ses açma isteği duyuyorum tizleri daha iyi duyabilmek için. Bu sefer de basslar rahatsız edici olabiliyor.
Bundan dolayı Rock müzik için ideal diyebilirim. Markanın adından da anlaşılıyor zaten.

Kulaklık Frekans Aralığı: 20-20.000Hz
Kulaklık Hassaslığı: 93dB (±3dB, 1KHz- 1mW)
Empedans (OHM): 16 ohm(±%15)
Mikrofon: Var (Tek tuşlu)
Mikrofon Duyarlılığı: -40dB±3dB @1kHz,0dB=1V/pa
Kablo: Düz tipte tek kablo, 1.2 metre kumaş/plastik
Jak: 3.5mm 4 konnektörlü L tipi (Altın kaplamalı)
Malzeme-Renk: Kumaş/Plastik - Gri/Beyaz

Almadan önce yaptığım kısa araştırmada forumlarda çokça duyduğum "jak girişi bozulma" sorununu yaşamamak için kendimce bir çözüm buldum.
Eki Görüntüle 390357
Jak girişinin büyük bir tutma yerinin olması takma ve çıkarmayı kolaylaştırıyor.

Her ne kadar önlem alsam da emin olamadım ve şöyle bir kulaklık kılıfı aldım. Taşıması rahat ve kablo dolaşmıyor.
Eki Görüntüle 390358

Umarım aklınızda ufak da olsa bir fikir oluşturabilmişimdir. Okuduğunuz için teşekkür ederim. İyi Sosyal'ler.
Merhaba. Üründen memnun musunuz? Bugün alacağım. Ama Jack girişi kolay bozuluyor diye birçok yerde konu var. Açıkçası az tırstım. Sonuçta 92 TL vericem.

Ürüne ismini veren Zirkon kaplama var üstünde seramik değil :) Nano zirkon kaplama olarak geçer bu tarz ürünlerde kullanılan kaplama tipi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı