Rockstar L.A. Noire'nin fiyatını 24 TL'den 144 TL'ye çıkardı

leyleq

Hectopat
Rockstar L.A. Noire'nin fiyatını 24 TL'den 144 TL'ye çıkardı. Diğer Rockstar oyunlarına da zam gelir mi, zaman gösterecek.
Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

E0n5Ph9WQAM-kK9.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Eski bir oyun, satsa da satmasa da Rockstar'ın cebine 3 kuruş paradan başka bir şey girmiyor. Hazır pandemi dönemi başlamışken insanlar bu tarz dedektiflik oyunlarına yöneliyor, eh türünün en iyi oyunu olmasından ötürü Rockstar şansımı deneyeyim demiş olabilir. İndirimlerde 6 TL'nin anca 3.5-4 TL'si cebine gireceğine birkaç kişi alsın 120 TL falan girsin diye mantıklı, bu çapta bir şirket için ilk görüşüm değil.

Not; Üstteki arkadaş neyin kafasını yaşıyor bilmiyorum ama dedektiflik oyunlarında tartışmasız en iyi oyuna gelip iyi bir oyun değil demek aşırı saçma. Dedektiflik kategorisinde mihenk taşı gibi bir oyun, oyunu deneyimlemeden konuşma. Ayrıca optimizasyon sorunu tam olarak yok, sadece zamanında 30 FPS kilidini kullanmışlar. Eski dönemlerde bunlar birçok oyunda vardı zaten, kaldı ki Fix programı ile 60 FPS'e sabitleyebiliyorsun.

Eski bir oyun, satsa da satmasa da Rockstar'ın cebine 3 kuruş paradan başka bir şey girmiyor. Hazır pandemi dönemi başlamışken insanlar bu tarz dedektiflik oyunlarına yöneliyor, eh türünün en iyi oyunu olmasından ötürü Rockstar şansımı deneyeyim demiş olabilir. İndirimlerde 6 TL'nin anca 3.5-4 TL'si cebine gireceğine birkaç kişi alsın 120 TL falan girsin diye mantıklı, bu çapta bir şirket için ilk görüşüm değil.

Not; Üstteki arkadaş neyin kafasını yaşıyor bilmiyorum ama dedektiflik oyunlarında tartışmasız en iyi oyuna gelip iyi bir oyun değil demek aşırı saçma. Dedektiflik kategorisinde mihenk taşı gibi bir oyun, oyunu deneyimlemeden konuşma. Ayrıca optimizasyon sorunu tam olarak yok, sadece zamanında 30 FPS kilidini kullanmışlar. Eski dönemlerde bunlar birçok oyunda vardı zaten, kaldı ki Fix programı ile 60 FPS'e sabitleyebiliyorsun.
Oyunu 2 kere bitirdim, deneyimlemeden konuşmuyorum oyunu deneyimlemediğimi kahin olduğunuz için anladınız sanırım asıl olaya geçeyim.

Dedektif oyunu dediğiniz zaten belli başlı pek yapıt yok belli başlı yapıt yok siz buna en iyi diyorsunuz peki en iyi olsun, en iyi bir yapıt optimizasyonlarla ve mekanikleri olmayacak derecede vasat bir mekanik oluşturmaz. Hikaye ve gerçekcilik açısından bakarsak tabi ki bu oyun en iyi yapıt.
İyi bir oyun olmadığını kabullenin hikayesi ve gerçekciliği dışında oyun vasat size bunun gibi dolularca eksi sayabilirim. Dedektiflik kategorisinde adam akıllı oyun yok zaten bu da kötünün iyisi bir şeyi kabullenmek istemiyorsunuz çok insanın güzel umut ettiği fakat Rockstar'ın adam akıllı başaramadığı üründür kendisi. Ayrıca adamlar kendileri bile kötü yaptıklarını kabul edip oyunda olan BUG'ları, optimizasyon sorununu fixlemeyip mekaniklerini düzeltmeyip sizi 3.kişi sitelerine düşürüp optimizasyon fix programı indirmeye kadar götürüyor uğraştırmaktan başka bir şey yapmıyor. Bu oyunun mekaniklerinin ve FPS sorunlarını olduğunu sizde biliyorsunuz. Sadece hikayesi gerçekci olması ve kendinizi içinde hissettiğinizden dolayı bu cümleleri kuruyorsunuz.

@Nesquik Ben oyunun şurası iyi, şurası kötü demedim. Oyuna başyapıt da demedim, mihenk taşı demek oyun kusursuz demek değildir. Bir sürü eksiği tabii ki var, ancak dedektiflik türünde tartışmasız en iyi oyun. Örneğini verebileceğimiz bir oyun değil yani, çünkü benzeri yapımlar çok ama çok alt seviyede kalıyor. Metacritic puanı bile 83, sırf bu puan bile bu oyunun vasat olmadığını gösterir. Rockstar gibi bir firma için çıtayı yükseltecek bir yapım değil diye onların sözü geçerli mi oluyor? Adamlar para kazanmak için oyun yapıyor, eğer deli gibi para getirmezse o seriye devam etmezler. Sırf bu yüzden zamanında Rockstar'ın umursamadığı oyun oldu ve rafa kaldırıldı. Her oyunu dönemine göre değerlendirmek gerekir, 2021 kafasıyla bakarsak bütün oyunlar çöp olur. Tabii ki 144 TL edecek bir oyun kesinlikle değil, eski fiyatlandırma gayet güzeldi. Kendim indirimde Deluxe sürümünü 10.25'e almıştım ve o parayı Witcher 3'den sonra en iyi değerlendirdiğim alışverişim olarak görüyorum. Dediklerimi düzgün bir şekilde okursanız ve anlamaya çalışırsanız sevinirim. Not; Oyunu 95 küsür saat oynadım, toplamda 5 kez bitirdim.

Bu arada kurduğunuz cümlelerin bazıları birbirinin aynısı, lütfen biraz daha özen gösterin.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı