ROG Ally mi? Steam Deck mi?

Steam Deck=Tofaş.

ROG para kısmında pahalı olacak.
Bir web sitesinde 27k civarı bir fiyat tahmini görmüştüm. Ne kadar doğru bilemem.

Çoğunluk Ally dediğine göre yavaştan Ally'i bütçe planıma ekleyeyim. Pek sanmıyorum ama umarım fiyatlar düşmeye başlar :(

Son düzenleme:
SD'de 720P ekran var. Çok kaba ve prototip gibi duruyor etrafta. ROG öyle değil ve 1080P.
Asus da 720p koymalıydı. Ama kalitelisinden. Bu cihazlar 1080p için yeterince güçlü değil zaten. İstesen de oynayamıyosun 2d oyunlar dışında. 1080p 120hz lcd yerine kaliteli srgb oranı yüksek 720p 60hz vrr oled ekran konulmalıydı. Hem 1080p hem de 120hz çok saçma olmuş sırf pazarlama amacıyla koyulmuş. Oynayacağın çözünürlük ve fps değerleri 720p 30-40 fps arası tabi bunu yeni çıkan AAA oyunlar için söylüyorum. Hatta bazısında 20fpslerde geziyo native 720pde.

Birşey daha merak ettim, Ubisoft Connect kesin vardır Ally de. Web de pek bişey bulamadım burada fikirlerininzi almak istedim.

Değil mi*

Bir web sitesinde 27k civarı bir fiyat tahmini görmüştüm. Ne kadar doğru bilemem.

Çoğunluk Ally dediğine göre yavaştan Ally'i bütçe planıma ekleyeyim. Pek sanmıyorum ama umarım fiyatlar düşmeye başlar :(
Vatandaki fiyatlara güvenmemek lazım, kendileri her şeyi yüksek kar marjı ile satmayı sever. Cihaz yeni piyasaya gireceği için yüksek rağbet görürse ve bulunması zorlaşırsa fiyatıda yüksekten başlayabilir. Her yerde satışa açılmadan fiyatı hakkında konuşmak zor ama şuanda vergisiz, salt hali ile en düşük model 600 dolar=11.886TL oluyor.

2013'ten beri PSP kullanıyorum, son 1 aydır elimden düşürmeyecek kadar oynamaya başladım yeniden. Özel oyunları olmadıkça el konsolu alınmayacağı kanaatindeyim. Hele ki fiyatı ve boyutları göz önüne alındığında. Sony bu işe girmedikçe ortaya adam akıllı bir el konsolu çıkmaz, beklemeyin. Sony de bir daha kolay kolay el konsolu yapmaz zaten.

Series S alıp takılabilir ekran ile kullanmak çok daha mantıklı. 🙂

2013'ten beri PSP kullanıyorum, son 1 aydır elimden düşürmeyecek kadar oynamaya başladım yeniden. Özel oyunları olmadıkça el konsolu alınmayacağı kanaatindeyim. Hele ki fiyatı ve boyutları göz önüne alındığında. Sony bu işe girmedikçe ortaya adam akıllı bir el konsolu çıkmaz, beklemeyin. Sony de bir daha kolay kolay el konsolu yapmaz zaten.

Series S alıp takılabilir ekran ile kullanmak çok daha mantıklı. 🙂
Series S sahibi olarak asla önermeyeceğimi gönül rahatlığı ile belirtebilirim. Biraz bütçeyi zorlayıp Series S yerine bir bilgisayar almak çok daha mantıklı. Hatta Asus ROG Ally makul bir fiyattan çıkarsa Series S'i satıp ROG Ally almayı düşünüyorum.

Geri
Yukarı