ROG Ally mi Steam Deck mi?

Her ne kadar kas gücü olarak ASUS ROG Ally önde olsa da oyunlar, Steam Deck'e özel olarak optimize ediliyor. ASUS ROG Ally, Windows işletim sistemi ile gelirken Steam Deck özel bir işletim sistemiyle geliyor. Bu cihazların Windows işletim sistemine uygun olduklarını düşünmüyorum. Tabii Windows kullanmasının bazı avantajları da var. Örneğin diğer dijital oyun servisleri oyunlarını oynayabiliyorsunuz. Steam Deck hâli hazırda başarısını kanıtladı. Çıkışından bu yana birçok güncellemeyle desteklerinin sürdürdüler ve sürdürmeye devam edecekler. Nihai karar sizin ancak Steam deck‘in rakibi ASUS ROG Ally konusunda daha önde olduğunu düşünüyorum.

Oyunlara para vermeyi pek sevemem o yüzden tercihim ally.

Performans ve ekran olarak ROG Ally daha güzel fakat Steam Deck'in batarya ömrü biraz daha fazla. Fiyat olarak aralarında uçurum yoksa ROG Ally.
Eğer Zelda oynamak için yanıp tutuşmuyorsanız bence gerek yok.
Emülator ile oynayabilir (r/PCMR) fakat oyun dosyalarını elde etmesi için başka birinin switchini ödünç alması gerekecek ya da başka yollardan oyunu elde edecek.
Her ne kadar kas gücü olarak Asus Rog Ally önde olsada oyunlar, Steam Deck’e özel olarak optimize ediliyor. Asus Rog Ally, Windows işletim sistemi ile gelirken Steam Deck özel bir işletim sistemiyle geliyor.
Steam Deck'e Windows kurabilir ya da dual boot ile iki işletim sistemini de kullanabilir. Aynı şekilde ROG Ally'a Linux kurabilir.

Geri
Yukarı