ROG G513IE-HN046 vs MSI Alpha 17 A4DEK-025XTR

bossercan

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Mak-Mühendisliği Öğrencisi

Bunu mu almalıyım?

Bunu mu?

Hem oyun hem okul için kullanmak istiyorum. Lütfen hızlı bir şekilde dönüş yapın indirim kaçmadan almak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben olsam ROG alırdım hocam.

Bunu mu almalıyım?

Bunu mu?

Hem oyun hem okul için kullanmak istiyorum. Lütfen hızlı bir şekilde dönüş yapın indirim kaçmadan almak istiyorum.

Ben olsam ROG alırdım hocam.
Bilgisayarlardan tam olarak anlamıyorum da aradaki fark tam olarak ne oluyor. Bir de benchmark skoru olarak RX5600m daha iyi gözüküyor DLSS olmadığı sürece oyunlarda daha yüksek FPS alıcağımı düşünüyorum ama dediğim gibi donanımlı değilim bu konularda.

Son düzenleme:
Bilgisayarlardan tam olarak anlamıyorum da aradaki fark tam olarak ne oluyor. Bir de benchmark skoru olarak RX5600M daha iyi gözüküyor DLSS olmadığı sürece oyunlarda daha yüksek FPS alıcağımı düşünüyorum ama dediğim gibi donanımlı değilim bu konularda.

Hocam DLSS desteği ve Ray Tracing'den dolayı ROG dedim eğer isterseniz sitelerden benchmark testlerine bakabilirsiniz daha mantıklı bir seçim yaparsınız bu testleri izlerseniz.

Hocam DLSS desteği ve Ray Tracing'den dolayı ROG dedim eğer isterseniz sitelerden benchmark testlerine bakabilirsiniz daha mantıklı bir seçim yaparsınız bu testleri izlerseniz.

Ray Tracing ve DLSS olayı muazzam ama 4 GB VRAM ileride sıkıntı yaşatmasın. 2060 ya da 3060 alabilseydim zaten direkt olarak RX5600M i görmezdim bile lakin TR ekonomisi malumunuz. Yinede çok teşekkür ederim hocam.

Ray Tracing ve DLSS olayı muazzam ama 4 GB VRAM ileride sıkıntı yaşatmasın. 2060 ya da 3060 alabilseydim zaten direkt olarak RX5600M i görmezdim bile lakin TR ekonomisi malumunuz. Yinede çok teşekkür ederim hocam.

Evet hocam VRAM sıkıntı yaratabilir fakat tercih sizin keyfinize kalmış biraz daha araştırabilirsiniz :)

Tabi ki kesinlikle MSİ. Asus hem bu cihaz özelinde kasa içi sıcaklık kontrolü anlamında hem de teknik servis anlamında çok kötü. Performans anlamında da Msi daha önde.

@Radeon RX 5500M hocam sizin de bi görüşünüzü alabilir miyim. Birde satıcı bana amd ürünlerinde şikayet çok oluyor dedi i7 10. Nesil 1660TI lı MSI önerdi onun da linkini atabilirim.

@Radeon RX 5500M hocam sizin de bir görüşünüzü alabilir miyim? Bir de satıcı bana AMD ürünlerinde şikayet çok oluyor dedi i7 10. Nesil 1660 Ti'lı MSI önerdi onun da linkini atabilirim.

Hocam Alpha 0 olsaydı düşünmeden alın diyecektim ama değil. Üretimi biteli çok oldu, satıcı ise sizi kandırmaya çalışmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı