ROG Zephyrus G14 alınır mı?

@mash Taşınabilirlik sizin için ne kadar önemli? Batarya ile kaç saat götürsün istiyorsunuz? Ekran boyutu kaç olsun?
Bunları söylerseniz daha iyi olur.

@mash Taşınabilirlik sizin için ne kadar önemli? Batarya ile kaç saat götürsün istiyorsunuz? Ekran boyutu kaç olsun?
Bunları söylerseniz daha iyi olur.
Hocam taşınabilirlik açısından çok abartı bir ağırlığı olmasın sorun olmaz herhalde.

Ekran boyutu 15.6 ideal gibi duruyor 14 inç için bişey diyemiyorum mağazada bi inceliycem.

Batarya çok hızlı bitsin istemiyorum. Çoğu oyuncu pcsinde 1 en fazla 2 saat götürüyor, Biraz az olduğunu düşünüyorum.

Hocam linkini attığınız kasanin cok fazla konfigürasyonu var ve malesef teknik detayları verilmiyor tamamen. Örnek vermek gerekirse anime matrix özelliğiyle pazarlanıyor ama sizin attiginiz cihazda bu özellik yok, belki önemli değildir ama yine de pazarlaması yapilan özellik yoksa cihazın altına koca koca resimlerle koyma. İkinci olarak siz de farketmişsiniz zaten panel 60 HZ olabiliyor. Bunlara ek olarak panelin hangi renk uzayini ne oranda kapsadigiyla ilgili bilgi de yok. Örnek vermek gerekirse %45 NTSC oranı sizi tatmin etmez sanıyorum ki. Bu fiyata işlemci tamam ama GPU çok tatmin etmez üstüne bir de panel bu şekilde gelirse tam bir facia. En azından 144 HZ olan panelin renk gamutunu ogrenebilirseniz ona göre tercih edilip edilemeyeceği de bir miktar daha aydinlanir. Bir de Asus'un teknik servisin berbat olduğunu göz önüne alarak tercih yapın. İlla alacaksaniz cihazı alir almaz detayli test edin ve problem varsa hiç dusunmeden iade edin zira servisle uğraşmak sizi yorabilir.

Hocam linkini attığınız kasanin cok fazla konfigürasyonu var ve malesef teknik detayları verilmiyor tamamen. Örnek vermek gerekirse anime matrix özelliğiyle pazarlanıyor ama sizin attiginiz cihazda bu özellik yok, belki önemli değildir ama yine de pazarlaması yapilan özellik yoksa cihazın altına koca koca resimlerle koyma. İkinci olarak siz de farketmişsiniz zaten panel 60 HZ olabiliyor. Bunlara ek olarak panelin hangi renk uzayini ne oranda kapsadigiyla ilgili bilgi de yok. Örnek vermek gerekirse %45 NTSC oranı sizi tatmin etmez sanıyorum ki. Bu fiyata işlemci tamam ama GPU çok tatmin etmez üstüne bir de panel bu şekilde gelirse tam bir facia. En azından 144 HZ olan panelin renk gamutunu ogrenebilirseniz ona göre tercih edilip edilemeyeceği de bir miktar daha aydinlanir. Bir de Asus'un teknik servisin berbat olduğunu göz önüne alarak tercih yapın. İlla alacaksaniz cihazı alir almaz detayli test edin ve problem varsa hiç dusunmeden iade edin zira servisle uğraşmak sizi yorabilir.
Haklısınız hocam. 60hz olayını buraya attıktan sonra farkına vardım,ama anladığım kadarıyla hz ile başlayan modellerde 144hz.Ekran konusunda alanlar yorumda %100sRGB demiş, başka bir bilgi yok gibi.Evet asus teknik servisi ile ilgili olumlu çok sey duymadım ama bu teknoloji birazda şans işi hocam, Üründe sorun çıkmasına karşın şuan vatan bilgisayarda da satılıyor, mağazada inceleme fırsatı bulursam en azından onlardan ekran vs net bilgi alabilirim birde sorun çıkarsa mağazadan iade vs imkanı daha rahat olur. Trendyoldaki satıcıda sorulan sorulara asus Türkiye ile görüşün demiş ilginç geldi biraz en azından ekran gibi bilgileri öğrenip insanlara bilgi verebilseler daha iyi olurdu ☺️
bu arada hocam genelde nette satılan model sonu hz017 bunlar 144hz. Bm ile başlayanlar 60hz. Vatan pcdeki model hz018... sadece fiyatı 13k tuzlu biraz😕

Geri
Yukarı