Romanya'dan PlayStation 5 Getirebilir miyim?

Selam,

Ben Romanya doğumlu vatandaşlığı olan ve şu anda Türkiye'de yaşayan (Türk vatandaşlığım da var.) biriyim.

Duyduğuma göre kutuyu açarsan kişisel malmış gibi buraya getirebiliyorsun. Acaba gümrükte takılma riski nedir?

Burada satmam zor olur mu? Dil falan problem olur mu? PlayStation'dan anlamam onun için soruyorum.

Hangi modelleri ve oyunları görmek istersiniz? Sandığım kadarıyla oyunlara da vergiler geliyor.

Teşekkürler.
Dil problemi olmaz. Romanya'da akrabanız falan varsa kutuyu size ayrı olarak kargolayabilir. Yeni çıkacak oyunların 400TL'nin altına inmeyeceğini de belirteyin.

Dil problemi olmaz. Romanya'da akrabanız falan varsa kutuyu size ayrı olarak kargolayabilir. Yeni çıkacak oyunların 400TL'nin altına inmeyeceğini de belirteyin.
Kutusunu da artık ya alan birinden alırız yada çopten alırız artık :D
Bu konuyu çok merak ediyordum daha önce duydum. Doğruluk payı nedir? Eğer Hollanda Üniversitelerinden kabul alamazsam Romanya'da okumayı düşünüyorum da.
Ben 2013'de romanya'dan gelirken 1 dolar 4 romen lei ve 2 türk lirasıydı. bura baya refahlıydı. şimdi romanya'da asgari ücret 500 euro ve bizde ortalama 300. Bizimkilerin boyuna avrupa'ya çalışmak için gittikleri için de kiralar dibe vurdu. Bana burada bir yazılım şirketi 6000 lira falan vermeye çalışırken orda 10000 tl'ye yakın teklif ediyor.

Acı bir gerçek ama biz artık Romanya'dan fakirleşiyoruz.

Ben 2013'de romanya'dan gelirken 1 dolar 4 romen lei ve 2 türk lirasıydı. bura baya refahlıydı. şimdi romanya'da asgari ücret 500 euro ve bizde ortalama 300. Bizimkilerin boyuna avrupa'ya çalışmak için gittikleri için de kiralar dibe vurdu. Bana burada bir yazılım şirketi 6000 lira falan vermeye çalışırken orda 10000 tl'ye yakın teklif ediyor.

Acı bir gerçek ama biz artık Romanya'dan fakirleşiyoruz.
Teşekkürler, eğer 10000 tl ile orada ortalamanın üstünde geçinebiliyorsanız orada yaşamakta fayda var gibi duruyor.

Teşekkürler, eğer 10000 tl ile orada ortalamanın üstünde geçinebiliyorsanız orada yaşamakta fayda var gibi duruyor.
Karantin bahanesiyle türkiyede kalıp remote olarak romanyadan iş almaya çalışıyorum. İstanbullun güzelliğini bırakmak zor. Ancak galiba geri gitme zorunda kalacağım. Rica ederim.

Geri
Yukarı