Rootkit nasıl temizlenir?

Tam tarama yaptım ve sorun algılanmadı dedi internette araştırdım antivirüsler rootkit çekirdek seviyesinde komutlar gönderdiğinden algılamıyormuş. Ne yapmalıyım bildiğiniz güncel yazılım var mı ?
Antivirüsler de rootkitleri tanımlayabilir ve yeterli düzeyde ise temizleyebilir. Mcafee kısmi olarak rootkitlerde etkilidir. Rootkit olduğu düşüncesi size nereden ulaştı? Bazı rootkit'lerin evet gizlenme yetisi yüksek olduğundan kendini sistem dosyalarında gizleyebilirler. Altta verdiğim araçla da tarama yapabilirsin.
http://media.kaspersky.com/utilities/VirusUtilities/EN/tdsskiller.exe

McAfee kullanma. McAfee Total Protection'u kaldır hatta.
Malwarebytes Anti-Malware'yi yükle. Gerçek zamanlı korumalarını kapat McAffe Total Security'yi kaldırmadıysan. "Scan for rootkits" seçeneğini aç. Veritabanını güncelle ve tarama başlat. Bitdefender ya da Norton ile de tarama yapmanda fayda var.
Bende McAfee live safe İnternet security var tarama yaptığımda rootkit görünüyor ama silmiyor nasıl silebilirim ?

İndirip taratın gerçekten varsa temizlemenize yardım edecektir.
Merhaba Murat Ağabey, ben sana bir kaç şey sormak istiyorum. LazımBana gibi sitelerde Kaspersky'ın lisansları çok cüzi meblağlara satılıyorlar. Şu anda Comodo kullanıyorum ve pek güvenmiyorum doğrusu, sence bu sitede 20-30 liraya satılan lisans anahtarlarını satın almak mantıklı mıdır?

2) Bilgisayarıma uzun zamandır bilgisayarıma format atmıyordum. Windows 8.1'i lisanslı bir şekilde satın almıştım. Bu sayede Windows 10'a 8.1 yüklü oturum üzerinden iso dosyasını Windows'un kendi programı ile yazdırdım ve şu anda lisanslı Windows 10 Pro kullanıyorum. Bu nasıl oluyor doğrusu bilmiyorum, sormak istediğim ise şu şu an cihazımda virüs olduğunu düşünüyorum her ne kadar Comodo olsa da. Cihaza temiz bir kurulum yapıp 20-30 liraya Kaspersky lisansı almak nasıl olur?

Saygılarımla..

Merhaba Murat Ağabey, ben sana birkaç şey sormak istiyorum. LazımBana gibi sitelerde Kaspersky'ın lisansları çok cüzi meblağlara satılıyorlar. Şu anda Comodo kullanıyorum ve pek güvenmiyorum doğrusu, sence bu sitede 20-30 liraya satılan lisans anahtarlarını satın almak mantıklı mıdır?

O tür sitelere güvenip güvenmemeniz size kalmıştır. Alabiliyorsanız yasal sitesinden ve satıcılardan alın. Oradan alınan lisanların garantisi Kaspersky tarafından sağlanmaz. Bu yüzden sorunlar yaşadığınızda aldığınız yer sorumludur.

2) bilgisayarıma uzun zamandır bilgisayarıma format atmıyordum. Windows 8.1'i lisanslı bir şekilde satın almıştım. Bu sayede Windows 10'a 8.1 yüklü oturum üzerinden ISO dosyasını Windows'un kendi programı ile yazdırdım ve şu anda lisanslı Windows 10 Pro kullanıyorum. Bu nasıl oluyor doğrusu bilmiyorum, sormak istediğim ise şu şu an cihazımda virüs olduğunu düşünüyorum her ne kadar Comodo olsa da. Cihaza temiz bir kurulum yapıp 20-30 liraya Kaspersky lisansı almak nasıl olur?
MS cüretsiz geçiş hakkı sunuyordu ama kalktı mı emin değişim. Geçerken İSO olarak yedek alsaydınız keşke.
Zararlıdan emin değilseniz Comodo ve diğerlerini kaldırıp Kaspersky Free kurabilirsiniz.

O tür sitelere güvenip güvenmemeniz size kalmıştır. Alabiliyorsanız yasal sitesinden ve satıcılardan alın. Oradan alınan lisanların garantisi Kaspersky tarafından sağlanmaz. Bu yüzden sorunlar yaşadığınızda aldığınız yer sorumludur.

MS cüretsiz geçiş hakkı sunuyordu ama kalktı mı emin değişim. Geçerken ISO olarak yedek alsaydınız keşke.
Zararlıdan emin değilseniz Comodo ve diğerlerini kaldırıp Kaspersky Free kurabilirsiniz.

Tekrardan merhaba Murat Ağabey, öncelikle alakan için teşekkür ederim.

Akabinde şunları ekleyerek var olan durumu düzeltip net bir cevaba ulaşmak isterim doğrusu. Misal olarak zikrettiğim siteden bu lisans anahtarını aldığımı düşünelim. Bu şekilde aldım ve kullanıyorum, kullanırken birden lisans anahtarının gitmesi durumunda herhangi bir sorun yaşama ihtimalim olur mu? Mesela bu lisans anahtarını satan kişinin ya da ücretsiz yayımlayan kişilerin sistemime bağlanması gibi.

İkinci durum için ise, Windows 8.1'in CD'si ve Lisans Anahtarı fiziksel olarak elimde mevcut, CMD ile kontrol ettiğimde de Windows 10 Pro lisanslanmış gözüküyor bilemiyorum doğrusu :).

Dün gece disk kullanımı %100 oldu ve mavi ekran hatası aldıktan sonra sistemi kurtaramadım, maalesef format atım ve Kaspersky'ın Security Cloud ürününü indirdim, umarım uygun bir lisans anahtarı bulabilirim.

Bu şekilde aldım ve kullanıyorum, kullanırken birden lisans anahtarının gitmesi durumunda herhangi bir sorun yaşama ihtimalim olur mu? Mesela bu lisans anahtarını satan kişinin ya da ücretsiz yayımlayan kişilerin sistemime bağlanması gibi.
Sadece lisans kodu verip siz girecekseniz sorun yaşanmaz o tür bağlanma gibi.
Yazılım dosya filan verirse bunlar şüpheli yaklaşımlar olur.
Dün gece disk kullanımı %100 oldu ve mavi ekran hatası aldıktan sonra sistemi kurtaramadım, maalesef format atım ve Kaspersky'ın Security Cloud ürününü indirdim, umarım uygun bir lisans anahtarı bulabilirim.
Lisanslı şekilde format atıldıysa Kaspersky Cloud free mevcut kurarken free şekilde kurabilirdiniz.

Geri
Yukarı