Rootlu Samsung A51'e Stock ROM atılır mı?

Stock rom atarsan imei gidebilir
Yanlış yüklüyorsun ya da her şeyi sil(nand erase) tikini açık bırakıyorsun.
Samsunglar da nasıl oluyor bilmiyorum fakat büyük ihtimalle cihazınızda şuanda twrp yüklü. Stock romu twrp üzerinden kurarsanız sorun olcağını sanmam. Ne olur ne olmaz efs yedeğinide alın.
Stock romlar özel kurtarmalardan yüklenmez.

Stock rom atarsan imei gidebilir
Yok hayır kesinlikle. Telefonuna ait dosyalar olduğundan emin ol hiçbir sıkıntı çıkmaz. Yalnız odinde şunlar tikli olsun sadece
Auto reboot
F reset time
Re partition
Samsunglar da nasıl oluyor bilmiyorum fakat büyük ihtimalle cihazınızda şuanda twrp yüklü. Stock romu twrp üzerinden kurarsanız sorun olcağını sanmam. Ne olur ne olmaz efs yedeğinide alın.
Sanırım rootu magisk ile atmış. Yani twrp yüklü değil. Efs yedeğini nasıl alıyoruz? Biraz araştırdım da sanırım twrp ile alıyoruz.

Rootlu ise önce imei yedekleyin. Çünkü çakma imeiler rom atım esnasında silinebilir. Bunun dışında stock rom kurarsanız root silinmiş olur, ihtiyacınız varsa tekrar root atmak gerekir. Sayaç konusuna gelirsek 10 sene önce ne kadar artsa da sıfırlama yapılıyordu. Ayrıca sayacın olayı genelde garanti ile alakalı, sizde garanti olmadığı için sorun olmaz.

Sanırım rootu magisk ile atmış. Yani twrp yüklü değil. Efs yedeğini nasıl alıyoruz? Biraz araştırdım da sanırım twrp ile alıyoruz.
Internette arat frija uygulamasını indir bilgisayara. Telefon modelini yaz güncel yazılımı senin için bulur. Odin de flaşla bu kadar. Samfirm falan uğraşma hiç
Imei yedeklemesine gerek yok. Stock rom atacaksın. Fabrika ayarlarına döndürmekle aynı.

Stock ROM'lar özel kurtarmalardan yüklenmez.

System imajını ve boot imajını flashlarsan yüklenir.
Arkadaşa TWRP üzerinden efs yedeği alıp, Odin üzerinden stok ROM kurmasını tavsiye ederim. IMEI gitme gibi bir sorunu olursa TWRP geri yükleyip yedeklediği efs yedeğini geri kurabilir.

Rootlu ise önce imei yedekleyin. Çünkü çakma imeiler rom atım esnasında silinebilir. Bunun dışında stock rom kurarsanız root silinmiş olur, ihtiyacınız varsa tekrar root atmak gerekir. Sayaç konusuna gelirsek 10 sene önce ne kadar artsa da sıfırlama yapılıyordu. Ayrıca sayacın olayı genelde garanti ile alakalı, sizde garanti olmadığı için sorun olmaz.
Uygulamaların açılmaması acaba root dan mı kaynaklanıyor yoksa sayacın artmasın dan mı?

Internette arat frija uygulamasını indir bilgisayara. Telefon modelini yaz güncel yazılımı senin için bulur. Odin de flaşla bu kadar. Samfirm falan uğraşma hiç
Imei yedeklemesine gerek yok. Stock rom atacaksın. Fabrika ayarlarına döndürmekle aynı.
Stock ROM vs. her şey hazır. Kafamdaki sorulara yanıt bulduğumda direkt atacağım ROM'u.

Arkadaşa TWRP üzerinden efs yedeği alıp, Odin üzerinden stok ROM kurmasını tavsiye ederim. IMEI gitme gibi bir sorunu olursa TWRP geri yükleyip yedeklediği efs yedeğini geri kurabilir.
Arkadaşta herhangi bir system yedeği yok. Ona göre dedim zaten ben de. Ve stock rom yüklerken imei gitmez garanti.

Aşağıda bıraktığım linktekileri uygulayacağım. TWRP den yedek alma dışında başka uygulayacağım bir şey var mı?

Aşağıda bıraktığım linktekileri uygulayacağım. TWRP'den yedek alma dışında başka uygulayacağım bir şey var mı?

Hayır yok. Sonucu belirtirseniz sevinirm.

Hayır yok. Sonucu belirtirseniz sevinirm.
Aşağıdaki videodaki gibi TWRP kurulumu yapıyordum odin ile flaşladım pass dedi ve kendini yeniden başlattı. Başlatma ekranında kaldı. Kabloyu çıkarttım fakat öyle kaldı. Acaba nasıl düzelir?

1630778690198.png

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı