Samsung Rootlu Cihaza Stock ROM Kurulursa Garanti Gider Mi?

kaanrhyme

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, ben Samsung Galaxy A51 kullanıcısıyım, bazı videolarda gördüm ve dikkatimi çekti. Acaba Root'lu veya TWRP'li bir cihaza tekrardan stock ROM kurarsak telefonumuz tekrar garanti kapsamına girer mi? Mesela Samsung telefonlar öyle durumlarda açılırken bir uyarı veriyor orijinal yazılım kullanmıyorsunuz diye, bu yazı yok mu oluyor? Şimdiden teşekkürler:)

Geri gelmez. Samsung cihazlarda genelde Knox sayacı oluyor. Bu sayaç Root, TWRP atılması gibi durumlarda devreye giriyor ve sıfırlaması neredeyse imkansız. Son modellerde de donanımsal sayaç var diye duymuştum.
Peki hiçbir yol yok mu?
Gider derken yazı mı gider demek istediniz?

Bu arada sizce TWRP kurayım mı çünkü telefon gerçekten çok yavaş animasyonlarda bile kasıyor Xiaomi almadığım için pişmanım. En azından işlemci overclock ederim veya Custom ROM kurarım.
Rootlu olduğu için gitmiş gelmez de daha :(
Tüh be hocam. Ben garantiyi bozayım mı bozmayayım mı amacıyla sormuştum ama en azından birkaç ay daha bekleyelim yapacak bir şey yok...

Maalesef Samsung servislerinin ilk yaptığı şey cihazının yazılımını kontrol edip rootlu mu değil mi veya daha önce yapılmış mı yapılmamış mı onu kontrol etmek oluyor. Yani siz eski haline bir şekilde getirseniz bile emin olun farkedebilirler. Bu yüzden root işlemini cihazın garantisi bittiği zaman yapmak mantıklı.
Yok hocam garanti gider. Çoğu telefon üreticisi söylüyor. Çok ciddi riskleri var.
Riskler kullanan kişinin ne yaptığına göre değişir.

Merhaba, ben Samsung Galaxy A51 kullanıcısıyım, bazı videolarda gördüm ve dikkatimi çekti. Acaba Root'lu veya TWRP'li bir cihaza tekrardan stock ROM kurarsak telefonumuz tekrar garanti kapsamına girer mi? Mesela Samsung telefonlar öyle durumlarda açılırken bir uyarı veriyor orijinal yazılım kullanmıyorsunuz diye, bu yazı yok mu oluyor? Şimdiden teşekkürler:)

Stock ROM kurunca devam eder bence.

Geri
Yukarı