Rotring 500 vs Scrikss Graphx

Pedropekka

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, Rotring 500 vs Scrikss Graphx arasında kaldım. Ben daha çok ağır kalem seviyorum scrikss bu konuda rotring 500'den daha iyi rotring 500 bayağı hafifmiş ancak scrikss uç falan kırıyor ve iç mekanizması plastikten olduğu için çok dandik bir kalem ve çabuk bozulur diyorlar sizce hangisini tercih etmeliyim?

Rotring kullanmadım ama scrikss kullanıyorum. Bende ağır kalem seviyorum ve gayet iyi ağırlığı. Dışındaki kaplama kolay soyuluyor altındaki asıl rengi ortaya çıkıyor.0.5 kullandığım için çok fazla kırılıyor ama bence bu uçtan kaynaklanıyor. Mekanizması bozulmadı hala sağlam devam ediyor. Sadece metalleri birbirine tutturan yapıştırıcılar erken koptu kendim yapıştırdım o kadar.

500 sahibi olarak kesinlikle 500. graphx bir süre sonra o kadar soyuluyor ki elde pas kokusu bile bırakabiliyor. Ayrıca 500 ne hafif ne de ağır, tam dengede. Ve evet graphx mekanizması dandik, 500 ile yarışamaz.

Anladım bir de rotring 500 yere düştüğü an ucu yamulur ve kalem gider diyorlar doğru mudur ucu içeri girmediği için.

Anladım bir de rotring 500 yere düştüğü an ucu yamulur ve kalem gider diyorlar doğru mudur ucu içeri girmediği için.
Evet doğru. Stabil bir kalem olduğu için ucu içine girmiyor ve eğer düşerse yüksek ihtimal yamulacaktır. Çok fazla kalem düşüren birisiyseniz ucu içine giren veya stabil de olsun isterseniz Pro-Use 171 gibi ucunu gizleyebilen bir kalem bakın.

Evet doğru. Stabil bir kalem olduğu için ucu içine girmiyor ve eğer düşerse yüksek ihtimal yamulacaktır. Çok fazla kalem düşüren birisiyseniz ucu içine giren veya stabil de olsun isterseniz Pro-use 171 gibi ucunu gizleyebilen bir kalem bakın.

Anladım teşekkürler büyük ihtimal rotring alacağım.

Geri
Yukarı