RoundedTB uygulaması inceleme

Microsoft Store'da boş boş gezinirken harika bir program buldum görev çubuğunu macOS gibi yapıyor TranslucentTB programı ile çok uyumlu oluyor bahsettiğim program RoundedTB.

Bu uygulamayı Microsoft Store üzerinden tamamen ücretsiz bir şekilde yükleyebilirsiniz.

RoundedTB uygulaması görev çubuğunuzu aynı bir macOS gibi yapıyor icon olmayan yerler yok oluyor ve sadece icon olan yerleri gösteriyor.

Screenshot_1.png

uygulama arayüzü gayet sade ve basit çok fazla ayarı yok bu arada uygulama arayüzüne erişmek için sağ alttan iconuna sağ tıklayıp "hide roundedtb" butonuna tıklamanız gerekiyor.

Screenshot_2.png

Ayarlar da macOS gibi görünmesi için dynamic modu etkinleştirmeniz gerekiyor yoksa macOS gibi görünmüyor bir de TranslucentTB ile uyumlu çalışması için "TranslucentTB compatibility" ayarını etkinleştirmeniz gerekiyor yoksa görev çubuğu buga giriyor uygulamayı kapatsanız bile görev çubuğu düzelmiyor Görev Yöneticisi'nden Windows gezginini yeniden başlatmanız gerekiyor ayrıca "corner radius" ayarını ben 10-20 arası bir şey yapmanızı öneririm onun üstünde ki ayarı ise 0'da tutmanızı öneririm görev çubuğunu alttan ve üstten kısıyor o ayarı yükseltirseniz.

Screenshot_3.png

Uygulama gayet güzel fakat ben görev çubuğu ayarlarından görev çubuğunu otomatik gizle ayarını açıp kullanmanızı öneririm yoksa bir uygulama açtığınızda görev çubuğu biraz kötü gözüküyor ama masaüstünde çok güzel bir tasarım oluşturuyor.

Screenshot_1.png

Benim önerim startallback alın kendi sitesinden ömürlük lisans ile hem bu görev çubuğundaki saydamlığı hem de başlat menüsünü değiştirmekten tut normal Windows ayarlarında bile düzeltme yapabilirsiniz. Örnek veriyorum Windows 11 sürükle bırak özelliğini engelliyor fakat bu uygulama o özelliği aktif ediyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı