Çözüldü RPC Hizmetine Bağlanılamıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Arocyn

Hectopat
Yer
Burdur Krallığı
Resimdeki sorunu alıyorum. Driver'i anakartın sitesinden yükledim sıkıntı yok aygıt yöneticisinden de baktım. Ama ses ayarlarını yapabileceğim bu uygulama açılmıyor. Yabancı forumlara baktım sonuç oralarda da yok. Google üzerinde de bayağı araştırma yaptım hiçbir sonuca ulaşamıyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (2).png
    Ekran Görüntüsü (2).png
    33,2 KB · Görüntüleme: 1.805
Arkadaşlar anakartım ROG X570-F, geçen haftalarda Sonic Studio ve Sonic Radar güncelleme yaptı bugün de ben BIOS güncellemesi yaptım aynı sorun şu an bende de var. Yalnız benim arka girişten ses geliyor sadece ön girişten ses alamıyorum onunda ayarı Realtek yazılımının içinde vardı ama maalesef açılmıyor. Çözüm olursa takipteyim.
Arkadaşlar ben sorunumu çözdüm yaptıklarımı aynen yazıyorum belki sizinde işinize yarar. Öncelikle Revo Uninstaller programı yardımıyla(siz başka program veya yöntemlerle kaldırabilirsiniz.) Realtek Audio ve Sonic radarı kaldırdım. Realtek yazılımını Microsoft Store üzerinden indirmeye çalışınca hata aldım bu nedenle Armoury Crate programını indirerek program içerisindeki sürücüler bölümünden Realtek Audio yazılımını indirdim. Ek bir bilgi vereyim benim sorun BIOS'u güncelledikten sonra olduğu için BIOS'ta onboard bölümünü bir kontrol ettim fakat konuya hakim değilim sorun çözülmezse orayada bir bakın. (Bazı BIOS güncellemelerinden sonra BIOS'ta onboard bölümünde Audio kapanıyormuş diye okuduğum için.)
Bende ses sıkıntısı hiç olmadı ancak şu Realtek kontrolcü açılmadığı için ayar çekemiyorum. Sizin denediğiniz şeyleri yapayım inşallah çözülür. 🙂
Armory Create bende var ancak sürücüler güncel diyor. Oradan bi çözüme ulaşamadım.
Sürücüye yeni güncelleme gelmiş eski olanı kaldırdım bi daha kurup indirmeye çalışcağım Realtek Audio Console'ı.
Başarısız oldu bu yöntem. BIOS ayarlarım ekte.
Tüm ses portları sıkıntısız çalışıyor. Sürücü de yüklenmiş sıkıntısı yok. Asıl sorun uygulamanın yüklenmemesi veya başlıktaki gibi kalması. Şahsen bu uygulama bana kasanın ön ses portu combo jack ben oraya telefon kulaklığı bağlayıp mikrofon olarak, kasa arkasına da normal kulaklığımı takınca onu da ses vermesi için ayarlamak istiyorum. Bunu yapabilecek başka uygulama var mı?
UPDATE:

Asus ile konuştum bu konuda onların da bu konuda bi bildiği yok anlaşılan. Dediklerimle mikrofonu nasıl bağdaştırdı orasını hiç anlamadım.

Dosya Ekleri

• IMG_20200829_200940.jpg
    IMG_20200829_200940.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 671
  • dsgdgsg.PNG
    dsgdgsg.PNG
    9,4 KB · Görüntüleme: 962
Bende de aynı sorun vardı. Görev yöneticisinde başlangıç kısmından Realtek Audio ile ilgili bir programı devre dışı bırakmışım. Onu tekrar etkinleştirince direkt olarak sorunum çözüldü. Sizde bir deneyin.

Dosya Ekleri

• sorun çözüm.png
    sorun çözüm.png
    106 KB · Görüntüleme: 1.068
2 defa format attım, driver yükle vs yaptım, BIOS pilini çıkarıp geri taktım yok değişen bir şey. Hem kasanın ön girişinden hem anakart üzerindeki ses çıkışından gelmiyor. HDMI ile TV'ye bağladım. Önce geldi ses sonra gitti. Artık tamamen yazılımsal olduğunu düşünüyorum.

2 defa format attım, driver yükle vs yaptım, BIOS pilini çıkarıp geri taktım yok değişen bir şey. Hem kasanın ön girişinden hem anakart üzerindeki ses çıkışından gelmiyor. HDMI ile TV'ye bağladım. Önce geldi ses sonra gitti. Artık tamamen yazılımsal olduğunu düşünüyorum.
TV veya Hoparlörü bulunan bir şeye HDMI ile bağladığınızda önemli olan Realtek değil ekran kartının sürücüsü. Bence TV'den ses hala alabilirsin.

10/09/2020 Tarihinde yeni sürüm gelmiş Realtek sürücüsüne onu kurdum. Kendi kendine DTS Costum diye bir şey yüklemiş Microsoft Store'dan bende onu görünce Realtek Audio Console'u tekrar kurmayı denedim hatasız yüklendi. Sonra uygulmayı açtım bir sıkıntı çıkarmadan açıldı ve şu an her şey tastamam çalışıyor. Kendi kendine düzeldi gibi. Size de aynı güncelleme geldiyse kurup deneyebilirsiniz.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (22).png
    Ekran Görüntüsü (22).png
    53,4 KB · Görüntüleme: 1.079

Geri
Yukarı