Çözüldü RPCS3 TLOU görüntü bozulmaları oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Darth.Vader

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Mustafar
Arkadaşlar merhaba. Yakın zamanda TLOU oyunu açtık. Fakat gene benim ve @Traviss Bickle'nin bir sorunu var. Sorun görüntü bozulmaları. Bende sadece şişe, tuğla ve ok atarken ortada renkli ve siyah bir kare var. Ekran görüntüsü aldığımızda siyah yer gözükmüyormuş. @Traviss Bickle'de öyle yani.

joel.png

@Traviss Bickle'de ise hem bu sorun varken hem de normal görüntü bozulmaları var.

unknown-1.png

unknown-2.png

@MisakiTaro hocam, gene sizin yardımınıza ihtiyacımız var. Biz sorunun %90 patch dosyasından kaynaklandığını düşünüyoruz ama gene de konu açalım dedik.

Benim sistemim;
AMD Ryzen 5 3600X.
1650 sper.
8x2 3000 MHz RAM.

@Traviss Bickle'nin sistemi;
AMD Ryzen 9 3900X.
2080 Super.
32 GB 3200 MHz RAM.

Son düzenleme:
Çözüm
Sorunu çözdük.

Son patch.yml dosyasını indirdik ve videodaki ayarları yaptık.

patch.yml dosyası: patch.yml

Video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sonuç olarak benim görüntü bozulmalarım düzeldi. Tuğla vb. materyallerde hala aynı durum mevcut. RPCS3'ün paylaştığı son videoda da bu sorunu görebiliyoruz zaten. Bu bizden kaynaklı değil. Ek olarak FPS'imiz arttı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Patch kurunca düzelir.
Patch zaten var. Konuyu düzgün okuyun lütfen.

Sorunu çözdük.

Son patch.yml dosyasını indirdik ve videodaki ayarları yaptık.

patch.yml dosyası: patch.yml

Video:

Sonuç olarak benim görüntü bozulmalarım düzeldi. Tuğla vb. materyallerde hala aynı durum mevcut. RPCS3'ün paylaştığı son videoda da bu sorunu görebiliyoruz zaten. Bu bizden kaynaklı değil. Ek olarak FPS'imiz arttı.

Çözüm

Geri
Yukarı