RTX 2060 Çok Isınıyor

Emre Erkan

Femtopat
Arkadaşlar, bilgisayarımı yaklaşık olarak 1 ay önce aldım ancak ekran kartım oyunlarda çok ısınıyor. Car Mechanic Simulator 2018 oyununda 1920x1080 Ultra ayarlarda 83 dereceyi görüyor. İzlediğim sistem videolarında daha güçlü sistem isteyen oyunlarda bile adamların ekran kartları çok daha serin çalışıyor. GPU sıcaklığımı düşürmem için ne yapmam gerek?

Sistemim.

Anakart: Gigabyte B450M S2H.
İşlemci: Ryzen 5 3500X.
Ekran kartı: Gigabyte RTX 2060 Super Windforce OC.
RAM: G-Skill (2x8)GB 3000MHz.
Kasa: Power Boost VK-G3403S 650W 80 Plus.

Ekran kartının fanları düşük devirde dönüyorsa hızını artırın. Bir de kasanın yan camını çıkararak yine aynı oyunları oynayın. Sıcaklıklar 70-75 derece arasına düşüyorsa sorun kasadadır. Ayrıca sadece bir oyunda mı bu sıcaklığa çıkıyor yoksa diğer oyunlarda(sistemi yoran) da 83 dereceyi görüyor musunuz?

WindForce ısınma sorunlu bir model. Bir de konuyla alakasız olacak ama PSU'yu kesinlikle değiştirin.

Arkadaşlar, bilgisayarımı yaklaşık olarak 1 ay önce aldım ancak ekran kartım oyunlarda çok ısınıyor. Car Mechanic Simulator 2018 oyununda 1920x1080 Ultra ayarlarda 83 dereceyi görüyor. İzlediğim sistem videolarında daha güçlü sistem isteyen oyunlarda bile adamların ekran kartları çok daha serin çalışıyor. GPU sıcaklığımı düşürmem için ne yapmam gerek?

Sistemim.

Anakart: Gigabyte B450M S2H.
İşlemci: Ryzen 5 3500X.
Ekran kartı: Gigabyte RTX 2060 Super Windforce OC.
RAM: G-Skill (2x8)GB 3000MHz.
Kasa: Power Boost VK-G3403S 650W 80 Plus.
Kronik sorunlu bir model çünkü ve sistem patlamadan o psu değiştirin.

Kablolamaya özen göstermelisin. Fanların durumu nasıl? GPU fanları kaç RPM dönüyor onlara bakman lazım neden ısındığını çözmek için.

Yük altında 2000-2100 RPM arasında dönüyor fanlar. Kablolama konusunda İtopya'dan almıştım kurulu şekilde geldi yalnızca ekran kartını ben taktım. GPU güç kablosu Kart'ın alt kısmından geliyor doğru mu yoksa yandan mı gelmeli kablo.

Yeni konular

Geri
Yukarı