RTX 2060 ekran kartı GTX1050 olarak gözüküyor

Kuons

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba.

İkinci el RTX 2060 ekran kartlı ASUS TUF model laptop aldım (tam modeli FX505D). Laptop 2060'lı fakat aygıt yöneticisinde GTX 1050 olarak gözüküyor. DxDiag da ise ad: 1050 yonga adı olarak da RTX 2060 gözüküyor. MSI Afterburner'da sorun yok 2060 gözüküyor. Oyunlara girince ise ayarlar kısmında 1050 gözüküyor fakat hafıza 6 GB olarak gözüküyor ve FPS olarak da 2060'in verdiği FPS'leri alıyorum. Sorun yok fakat bu durum nasıl olabilir aklım almadı.

Normal nvidia üzerinden indirdigim 2060aptop driverini ise kurmak istedigimde uyumsuz diyor.

Şimdi driveri tamamen silip tekrar kurun demeyin risk almak istemiyorum belki özel olarak bir şeyler yapıp driver yüklemişlerdir diye düşünüyorum çünkü FurMark'ta da oyunlarda da normal 2060 FPS'leri alıyorum ayrıca bildiğim kadarı ile bir bilgisayara farkli ekran kartı driveri kurmak imkansız (yaniliyorsam söyleyin).

Bir de aldığımda sağ klik çalışmıyordu eve gecinde driver kurdum çalışmaya başladı ama tam stabil değil. 10 başlıyor ise 2 basmıyor.

Sizce sorun neden kaynaklanıyor? Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:
Baktim tam net göremedim ama öyle bir şey yok. Hocam şu an zaten formattan sonra rtx o görmüyor ve driver kuramiyorum ama öncesinde evet 99 oluyordu hep oyunlarda. Yani güçle ilgili bir şey değil tam sanırım. Şu an kendi biosunu atmaya çalışıyorum ama yok hata veriyor.
İşin içine gittikçe uzmanlık giriyor, Asus servisinden fiyat alıp gönderebilirsin, aldığın yerden iade yapma şansın yoksa tabi.

İşin içine gittikçe uzmanlık giriyor, ASUS servisinden fiyat alıp gönderebilirsin, aldığın yerden iade yapma şansın yoksa tabii.

Adam 5 dakikada attı driveri ama şu şekilde. Önce NVIDIA sitesinden indirdiği driveri RAR'dan çıkardı sonra üzerinde ünlem işareti olan Microsoft Basic displaye sağ tıklayıp sürücü güncelleştirden göz at kısmından driverin klasöründeki display driver i gosterip o şekilde kurdu. Şu an sorun yok ama anakarttaki oynan yerler kafamı karistiyor adama sordum topraklama yapılmış sorun olmaz dedi ama bilmiyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_20210920_114239.jpg
    IMG_20210920_114239.jpg
    96,6 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleyen: Moderatör:
Adam 5 dakikada attı driveri ama şu şekilde. Önce NVIDIA sitesinden indirdiği driveri RAR'dan çıkardı sonra üzerinde ünlem işareti olan Microsoft Basic displaye sağ tıklayıp sürücü güncelleştirden göz at kısmından driverin klasöründeki display driver i gosterip o şekilde kurdu. Şu an sorun yok ama anakarttaki oynan yerler kafamı karistiyor adama sordum topraklama yapılmış sorun olmaz dedi ama bilmiyorum.
Bilgisayarı sorunsuzca kullanıyorsan çok kafana takma bir şey olmaz. Windows ilk yüklediğinde kendi driver kurmaya çalışıyor zaten sen onu beklemeden kendin de driver kurduğun için hataya sebep olması muhtemel.

Yok beklediğim de oldu zaten kendisi de dedi normal kurulmuyor o yüzden muhtemelen sorun biosun farklı olması.
Bilgisayarı sorunsuzca kullanıyorsan çok kafana takma bir şey olmaz. Windows ilk yüklediğinde kendi driver kurmaya çalışıyor zaten sen onu beklemeden kendin de driver kurduğun için hataya sebep olması muhtemel.
Yok bekledigim oldu sorun bios ya o yüzden direkt şekilde kurulmuyor. Zaten bilgisayarcı kendisi de söyledi biosu söylemedi ama normal biz de kuramadık dedi . Bu arada çok daha iyi anlayan bir bilgisayarcıya sordum o anarkatta çekilen ince kablo klavyeyle ilgili dedi zaten sağ click ve ışıklar yanmıyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı