RTX 2060 i7-10750H Fortnite 40 FPS

Hocam Fortnite a sağ tıklayıp run with graphic processor kısmından High-performance NVIDIA processor u işaretleyin. Eğer bu seçeneği göremiyorsanız NVIDIA denetim masasını açın oradan soldan 3D ayarlanın yönetilmesi sekmesine tıklayın ardından açılan pencerede program ayarlarına tıklayın ekle seçeneğine tıklayıp Fortnite'ı ekleyin. Yoksa gözat kısmından exe sini bulup ekleyin. Seçtikten sonra 2. seçenekte bu program için tercih edilen grafik işlemciyi seçin yazar oradan yüksek performanslı NVIDIA işlemcisini seçin ve kaydedin.

Nasıl kullanacağım?

Sırasıyla:

1612702055247.png

1612702069684.png

1612702084552.png

1612702107464.png

Benim sadece RTX 2060 ekran kartım olduğu için biraz kalabalık gözükebilir GPU'da çalışan uygulamalar fakat sen laptop kullanıcısı olduğun için bilgisayarın kendini güç tasarrufuna almak için az enerji tüketen zayıf GPU kullanıyor.

Oyun oynarken eğer oyunlar gözükmüyorsa UHD grafik kartını kullanıyor demektir.

Sırasıyla:

Eki Görüntüle 869588

Eki Görüntüle 869589

Eki Görüntüle 869590

Eki Görüntüle 869591

Benim sadece RTX 2060 ekran kartım olduğu için biraz kalabalık gözükebilir GPU'da çalışan uygulamalar fakat sen laptop kullanıcısı olduğun için bilgisayarın kendini güç tasarrufuna almak için az enerji tüketen zayıf GPU kullanıyor.

Oyun oynarken eğer oyunlar gözükmüyorsa UHD grafik kartını kullanıyor demektir.
1612874995245.png

Hocam Fortnite'a sağ tıklayıp run with graphic Processor kısmından High-performance NVIDIA Processor'u işaretleyin. Eğer bu seçeneği göremiyorsanız NVIDIA denetim masasını açın oradan soldan 3D ayarlanın yönetilmesi sekmesine tıklayın ardından açılan pencerede program ayarlarına tıklayın ekle seçeneğine tıklayıp Fortnite'ı ekleyin. Yoksa gözat kısmından exesini bulup ekleyin. Seçtikten sonra 2. seçenekte bu program için tercih edilen grafik işlemciyi seçin yazar oradan yüksek performanslı NVIDIA işlemcisini seçin ve kaydedin.

Sağ tıklayınca öyle şeyler çıkmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı