RTX 2060 ile Cyberpunk 2077'de düşük FPS alınıyor

AuEnx

Hectopat
Daha fazla  
Sistemim i7-10750H ve RTX 2060. Cyberpunk 2077'i Steam'den bugün indirdim ve oynamak için girdiğimde ana menü dahil FPS 20-25 arasında gidip geliyor. İlkten ben sadece bu ana menü için geçerli, oyun içerisinde düzelir diye düşünmüştüm ama hayır düzelmedi. Problemin ne olduğunu hala bulamadım, yardımcı olursanız sevinirim.

Oyunda optimizasyon sıkıntısı olduğunu biliyorum, ama bu kadar leş gibi olduğunu sanmıyorum. Benden katlarca daha düşük kartla oynayıp daha iyi performans alanlar var.

Problemin oyun olduğunu düşünmüyorum, GTX 1650 kartla 50-60 FPS arası oynayan tanıdıklarım var.

Kanka senin oyunun bozuk olabilir bir dosyayı yanlış indirmiş olabilir Afterburner değerlerini de atarsan iyi olur oyunu kaldırıp tekrar indir diyeceğim ama boyutunu düşününce :/ bende de RTX 2060 var ama hiç o değerleri görmedim RTX Ultra'da olsa bile.

MSI Afterburner değerleni atabilir misinz? Belli bariz bir sıkıntı var başka oyunlardada böyle mi?
Diğer oyunlarda kesinlikle böyle değil, GPU kullanımı %35'lerde ama imkanı yok ayarları yükselttim böyle olmaması lazım. Şu an oyunun başladığı bar kısmında bu değeri alıyorum.

Diğer oyunlarda kesinlikle böyle değil, GPU kullanımı %35'lerde ama imkanı yok ayarları yükselttim böyle olmaması lazım. Şu an oyunun başladığı bar kısmında bu değeri alıyorum.

Darboğaz olduğunuda sanmıyorum düşük FPS nedeni %35 kullanım onunda neden kaynaklandığını bilmiyorum masaüstü olsa yardım edebilirdim ama laptoplarda hakkında en ufak bir fikrim yok.

Darboğaz olduğunuda sanmıyorum düşük FPS nedeni %35 kullanım onunda neden kaynaklandığını bilmiyorum masaüstü olsa yardım edebilirdim ama laptoplarda hakkında en ufak bir fikrim yok.
Oyun içi FPS 20'de takılı kalıyor ve şekil gidiyor. Cidden çıldıracağım, ayarları da düşürüp yükseltmeyi denedim ama hala aynı. GPU ve CPU kullanımı %40'larda dolanıyor sebebini anlamadığım bir şekilde.

Optimizasyon sıkıntısı, oyunda sorun var diyenler hiç oyunu oynadı mı çok merak ediyorum? RTX 2060 ile 20-25 FPS almanın optimizasyonla nasıl bir alakası olabilir ben 5500 XT 8 GB ile ultra ayarlarda 35 FPS alırken? Önce bir oynayın sonra tecrübenizi anlatın. Belki sürücü sorunu var, başka bir sorun var? Bilgin yoksa yorum yapma kimse zorlamıyor.

@AuEnx sistemin tamamını yazarsan iyi olur. RTX kapalı olsun bir de. RAM'ler ne alemde?

Optimizasyon sıkıntısı, oyunda sorun var diyenler hiç oyunu oynadı mı çok merak ediyorum? RTX 2060 ile 20-25 FPS almanın optimizasyonla nasıl bir alakası olabilir ben 5500 XT 8 GB ile ultra ayarlarda 35 FPS alırken? Önce bir oynayın sonra tecrübenizi anlatın. Belki sürücü sorunu var, başka bir sorun var? Bilgin yoksa yorum yapma kimse zorlamıyor.

@AuEnx sistemin tamamını yazarsan iyi olur. RTX kapalı olsun bir de. RAM'ler ne alemde?
RAM 16 GB Dual Channel. RTX kapalı-açık fark etmiyor. 20 FPS kilitli şekilde ilerliyor oyun. Arada bir 19 veya 21 oluyor bunun dışında full 20 FPS gidiyor. Acaba sürücü problemi mi var diyeceğim ama bundan daha çok kısa süre önce güncellemiştim GeForce Experience üzerinden.

@AuEnx dizüstü kullanıyorsun sanırım. RTX 2060'ın aktif olduğundan emin misin oyun içerisinde? Onu bir kontrol et derim bir de Steam üzerinden oyun dosyalarını doğrulamayı deneyebilirsin.
Şu an oyun dosyalarını doğruluyorum zaten, bitmesini bekliyorum. Oyun içerisinde RTX 2060'ın aktif olmama gibi bir ihtimali yok, şimdi Denetim Masasından kontrol ettim Cyberpunk 2077 için NVIDIA GPU seçili. Çok garip vallahi çıldıracağım
Ayrıca şöyle bir sıkıntı daha var, ne zaman oyundan çık-gir yapsam oyundaki dil ayarlarım sıfırlanıyor. Türkçeden ingilizceye dönüyor.

RAM 16 GB Dual Channel. RTX kapalı-açık fark etmiyor. 20 FPS kilitli şekilde ilerliyor oyun. Arada bir 19 veya 21 oluyor bunun dışında Full 20 FPS gidiyor. Acaba sürücü problemi mi var diyeceğim ama bundan daha çok kısa süre önce güncellemiştim GeForce Experience üzerinden.

Hocam yapmamışsınızdır ama gene bir sorayım 20FPS'le oyunu sınırlandırdınız mı hiç?

Şu an oyun dosyalarını doğruluyorum zaten, bitmesini bekliyorum. Oyun içerisinde RTX 2060'ın aktif olmama gibi bir ihtimali yok, şimdi Denetim Masasından kontrol ettim Cyberpunk 2077 için NVIDIA GPU seçili. Çok garip vallahi çıldıracağım

Sonucu yazarsın. Ben kendi sistemimle yüksek/orta ayarlarda 60 FPS çok rahat oynuyorum senin hiç sorun yaşamaman lazım. Sorunu buluruz çok uzun sürmez.

Geri
Yukarı