RTX 2060/2070, Ryzen 5 2600X ile uyumlu çalışır mı?

condidios

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yakın zamanda bilgisayarıma bir yenileme yapmayı düşünüyorum. Kafamda bazı sorular var. Öncelikle ilk yola çıktığımda RTX 2060, Ryzen 5 2600X ve 2x8 3000 MH Corsair RAM almak vardı kafamda. Fakat kuzenim Almanya'ya gitti. Acaba oradan parça mı getirtsem diye düşündüm ve parçaları oradan alırsam 200 TL fazla verip RTX 2070 alabileceğimi fark ettim. Acaba Almanya'dan işlemci ve ekran kartı getirmek sıkıntı olur mu? Bir de RTX 2060 veya RTX 2070, Ryzen 5 2600X ve B350 Prime Plus anakartla sıkıntısız çalışır mı? Bunu merak ediyorum.

Uyumlular, sorunsuz kullanabilirsiniz.

Kullanabilirsiniz. Geçen hafta, bir arkadaşım için RTX 2070 ve Ryzen 5 2600X'li bir sistem topladık ve gayet güzel oldu. Anakartı B450 çipsetli seçerseniz daha iyi olur.

Son düzenleme:
Kullanabilirsiniz. Yakın zamanda bir arkadaşım için RTX 2070 ve Ryzen 5 2600X'li bir sistem topladık ve gayet güzel oldu. Anakartı B450 çipsetli seçerseniz daha iyi olur.
B450 çipsetli bir anakart, 2K monitör ve Hepsiburada'daki 3400 TL fiyat bandında bulunan 2070 ile canavar bir sistem oluşturmanızı tavsiye ederim.

Elimde b350 var şu an ekstra masraf açmak yerine ona vereceğim parayı ekran kartı ve işlemciye saklamak istedim. B350 ile kullanırsam performansta bir düşme olur mu ?
Bir de dediğim gibi almanyada rtx 2070 armor 3500 tl gibi bir fiyata denk geliyo kuzenim alıp yanında getirse sıkıntı olur mu ?

Elimde b350 var şu an ekstra masraf açmak yerine ona vereceğim parayı ekran kartı ve işlemciye saklamak istedim. B350 ile kullanırsam performansta bir düşme olur mu ?
Bir de dediğim gibi almanyada rtx 2070 armor 3500 tl gibi bir fiyata denk geliyo kuzenim alıp yanında getirse sıkıntı olur mu ?
Yurtdışından belirli miktarda ürünü gümrükte vergi ödemeden geçirme hakkınız var. Kuzeniniz tutupta bir koli Rtx 2070 getirmediği sürece hiçbir sıkıntı yaşamaz. Ayrıca b350 anakartlarla bios güncellemesi yaptıktan sonra farkedilebilir bir performans kaybı olmadan kullanabilirsiniz.
Ayrıca şuan kullandığınız işlemci nedir?

Yurtdışından belirli miktarda ürünü gümrükte vergi ödemeden geçirme hakkınız var. Kuzeniniz tutupta bir koli Rtx 2070 getirmediği sürece hiçbir sıkıntı yaşamaz. Ayrıca b350 anakartlarla bios güncellemesi yaptıktan sonra farkedilebilir bir performans kaybı olmadan kullanabilirsiniz.
Ayrıca şuan kullandığınız işlemci nedir?
Ryzen 5 1500 kullanıyordum fakat onu sattım. Halihazırda kullandığım gtx 970' i de satışa koydum. Acaba bios güncellemesini lendim yapabilir miyim? Veya vatan bilgisayar gibi bir yere götürsem orada yaparlar mı?

Ben kullanıyorum ve memnun değilim. İlk defa Amd işlemci kullanıyorum rezalet bir deneyim yaşadım. İşlemcinin sıcaklığı stres testinde 102 dereceyi gördü overlocksuz halde. Bu değerleri hem Ryzen Master'da hem de HWMonitor'de gördüm. 102 dereceyi gördüğünde otomatik olarak bilgisayar da kapanmadı. Bu sıcaklığı düşürmek için çok uğraştım en sonunda kule tipi fan alarak 70 derecelere düşürdüm. Şuan oyunlarda bazı oyunlarda stutter yiyorum botttleneck falan görülmemesine rağmen. Pişmanım aldığıma yeni sistemi.

Ben kullanıyorum ve memnun değilim. İlk defa Amd işlemci kullanıyorum rezalet bir deneyim yaşadım. İşlemcinin sıcaklığı stres testinde 102 dereceyi gördü overlocksuz halde. Bu değerleri hem Ryzen Master'da hem de HWMonitor'de gördüm. 102 dereceyi gördüğünde otomatik olarak bilgisayar da kapanmadı. Bu sıcaklığı düşürmek için çok uğraştım en sonunda kule tipi fan alarak 70 derecelere düşürdüm. Şuan oyunlarda bazı oyunlarda stutter yiyorum botttleneck falan görülmemesine rağmen. Pişmanım aldığıma yeni sistemi.
Maalesef bendede öyle oldu dostum eski sistemimde Ryzen 7 1700 kullanmıştım, inanılmaz ısınıyorlar ve tek çekirdek performansları kötü, şuanda I9-9900K kullanıyorum allaha şükür :D

Maalesef bendede öyle oldu dostum eski sistemimde Ryzen 7 1700 kullanmıştım, inanılmaz ısınıyorlar ve tek çekirdek performansları kötü, şuanda I9-9900K kullanıyorum allaha şükür :D
Ben ilk pc topladığımda fx9590 kullanıyodum. Çok kötüydü. Fakat ryzen 5 1500 kullanırken hiçbir sorunla karşılaşmadım. Zaten sırf 2060 ile darboğaz yapmasın diye değiştiriyorum. Acaba teknosa veya vatan pc gibi bir yere gitsem anakarta bios güncellemesi yaparlar mı?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı