RTX 2060 MHz'si düşüyor

Dalllsas

Centipat
Daha fazla  
Oyuna ilk girdiğimde 1400'ler de oluyor GPU MHz'si sonra bir anda 960 MHz'ye düşüyor ve burada takılıyor haliyle oyundan keyif bile alınmıyor. Sadece RDR 2'de değil diğer oyunlarda da böyle yapıyor. Güç seçenekleri maksimum performansta NVIDIA denetim masasında da maksimum performansa ayarlı fan hızıda Turbo'da voltaj düşüyor. MHz 960 olunca bunun sebebi nedir nasıl düzeltebilirim?

1637956585185.png

İşlemci sıcaklığı yüzünden büyük ihtimalle.
‏‏‏‏‏‏‏‏ ‏‏‏‏‏‏‏‏ ‏‏‏‏‏‏‏‏ ‏‏‏‏‏‏‏‏ ‏‏‏‏‏‏‏‏ ‏‏‏‏‏‏‏‏ ‏‏‏‏‏‏‏‏ ‏‏‏‏‏‏‏‏ ‏‏‏‏‏‏‏‏ ‏‏‏‏‏‏‏‏ ‏‏‏‏‏‏‏‏ ‏‏‏‏‏‏‏‏ ‏‏‏‏‏‏‏‏ ‏‏‏‏‏‏‏‏ ‏‏‏‏‏‏‏‏ 👇
👉 @erengore 👈
‏‏‏‏‏‏‏‏ ‏‏‏‏‏‏‏‏ ‏‏‏‏‏‏‏‏ ‏‏‏‏‏‏‏‏ ‏‏‏‏‏‏‏‏ ‏‏‏‏‏‏‏‏ ‏‏‏‏‏‏‏‏ ‏‏‏‏‏‏‏‏ ‏‏‏‏‏‏‏‏ ‏‏‏‏‏‏‏‏ ‏‏ ‏‏‏‏‏‏‏‏ ‏‏‏‏‏‏‏‏ ‏‏‏‏‏‏‏‏ ‏‏‏‏‏‏ 👆

1400'lerde çalıştığında sıcaklık değerleri ne oluyor? Ek olarak yine sıcaklıklar 75 85 derece bandında çalışıyor da buna rağmen performans kesiyor ise ekran kartı ayarlarınızı sıfırlamanızı ve sürücüyü baştan kurmanızı önereceğim.

Bunun için DDU programını kullanmanız ve ekran kartı sürücünüzü bilgisayarı güvenli modda çalıştırarak kaldırmanız gerekiyor.

Bu arada ekran kartı modeliniz nedir? Tek fanlı mı?

Kontrol ettiğimde işlemciniz aşırı sıcak bundan dolayı da performans kesiyor olabilir. AMD işlemci kullanıyorsanız Windows güç ayarlarından Dengeli Önerilen modunu seçin. Akabinde BIOS'dan Pricision Boost OverDrive'yi Disable yapın.

1400'lerde çalıştığında sıcaklık değerleri ne oluyor? Ek olarak yine sıcaklıklar 75 85 derece bandında çalışıyor da buna rağmen performans kesiyor ise ekran kartı ayarlarınızı sıfırlamanızı ve sürücüyü baştan kurmanızı önereceğim.

Bunun için DDU programını kullanmanız ve ekran kartı sürücünüzü bilgisayarı güvenli modda çalıştırarak kaldırmanız gerekiyor.

Bu arada ekran kartı modeliniz nedir? Tek fanlı mı?

Kontrol ettiğimde işlemciniz aşırı sıcak bundan dolayı da performans kesiyor olabilir. AMD işlemci kullanıyorsanız Windows güç ayarlarından Dengeli Önerilen modunu seçin. Akabinde BIOS'dan Pricision Boost OverDrive'yi Disable yapın.
1400 ler de iken de 80 derecelerde ayrıca bir laptop bu başlıkta belirtmiştim ama değiştirmişler işlmeci i7 9750h bilgisayarım asus gu 502 gv ince ve hafif bir bilgisayar soğutması o kadar iyi değil haliyle ddu programını dün kullandım,tekrardan sürücü kurdum ama bir şey değiştirmedi. Önceden de çok ısınıyordu ama böyle yapmıyordu yeni sürücü indirdim ondan sonra böyle oldu ddu ile sildim eski sürücüyü indirdim düzelmedi.

Certain types of GPU "hardware errors" reduce some of the built-in GPU limitations. (In Windows, they can be found in the Event Viewer. I don't remember where to find them in Linux.) If a reboot resets NV's limits, then you probably had One of those errors.
Bir forumda yazan yorum.

Ek olarak güç modunu yüksek performans veyahut nihai moda alın.

Oyuna ilk girdiğimde 1400'ler de oluyor GPU MHz'si sonra bir anda 960 MHz'ye düşüyor ve burada takılıyor haliyle oyundan keyif bile alınmıyor. Sadece RDR 2'de değil diğer oyunlarda da böyle yapıyor. Güç seçenekleri maksimum performansta NVIDIA denetim masasında da maksimum performansa ayarlı fan hızıda Turbo'da voltaj düşüyor. MHz 960 olunca bunun sebebi nedir nasıl düzeltebilirim?

Eki Görüntüle 1226536
MSI Afterburner'da Power Limit ve Temp limit ekranını atar mısınız?
Kilitli ise zaten yapacak bir şey yok. Atmanıza gerek yok.

İşlemci Frekansını da gösterir misiniz bize?
BD PROCHOT şüphesi var direkt. BD PROCHOT durumuna geçilmiş sanırım sistemde.

Yeni konular

Geri
Yukarı