RTX 2060 R7 4800H 8 GB RAM FPS sorunu

jshell

Kilopat
Daha fazla  
ASUS F506IV-AL064 bilgisayarımı dün aldım, LoL gibi bir oyunda 90 FPS ile 120 FPS arası alıyor. Bu durum bana sıkıntılı geldi ve anlam veremedim. RTX 2060 ve R7 4800H gibi güçlü donanımlarda bu performans inanılmaz. Bilgisayarın sıcaklık değerleri normal, 72 dereceyi geçmedi işlemci, ancak ekran kartı %30'larda falan kullanılıyor. Bunun sebebi nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
ASUS F506IV-AL064 bilgisayarımı dün aldım, LoL gibi bir oyunda 90 FPS ile 120 FPS arası alıyor. Bu durum bana sıkıntılı geldi ve anlam veremedim. RTX 2060 ve R7 4800H gibi güçlü donanımlarda bu performans inanılmaz. Bilgisayarın sıcaklık değerleri normal, 72 dereceyi geçmedi işlemci, ancak ekran kartı %30'larda falan kullanılıyor. Bunun sebebi nedir?

Sürücüleriniz güncel mi? Güncel değilse güncelleyin.

Ekran kartı olarak AMD'ninkini kullanıyor olabilir mi? Nvidia'nınki başka uygulamaları çalıştırıyor olabilir. Emin değilim.

Konudan bağımsız bilgisayara aynı RAM'den 1 tane daha takarsanız tadından yenmez.

Single kit olmasından büyük bir performans kaybediyorsunuz zaten ekran kartı kullanımı da oyuna göre değişir mümkünse en yüksek ayarlarda deneyin ve NVIDIA denetim masasından ekran kartınızı maksimum performans moduna alın.

Hocam bir şey sormak istiyorum TUF serilerinde kronik sorunlu diye biliyorum. Bunu bilginiz halde tercih mi ettiniz merak etttim bende yakinda alacağımda bir de bu fiyata 8 GB RAM biraz düşük yükseltme vs yaptınızmı.

Geri
Yukarı