RTX 2060 Ryzen 3600 Bilgisayardan Cızırtı Sesi Geliyor

tansel2000

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar günlük ortalama 8 saatlik bir kullanımda en fazla 3 kere anlık olarak kulaklığıma cızırtı sesi geliyor. Bu genelde video izlerken oluyor. Oyun esnasında hiç rastlamadım. HDD ve SSD hariç sistemdeki her şey yeni 3 ay önce alındı. Yazılımsal kaynaklı olduğunu düşünüyorum format dışında yapabileceğim bir şey var mıdır? Ses kasadan değil kulaklığımdan geliyor ve izlediğim video anlık yarım saniye kadar takılıp devam ediyor. Nvidia Shadowplay ile kaydettiğimde ses yoktu sadece takılma vardı. İşlemcim boşta 35 derecede çalışıyor.
Sistemim:
RTX 2060
Ryzen 3600
Arctic Freezer 34 Esports Duo Hava Soğutucu
2X8 GB 3000 MHz Ram
FSP600 600W Güç Kaynağı

Başlığa sadece cızırtı yazmışsın, PC'de donma olduğunu görmemişim mesajında. Bileşenlerinle ilgili bir sorun olabililir, ya da driver sorunu olabilir.
Format atıp hepsini sitelerinden indirdim. Şöyle diyim donma da değil tam yani 60fps ise 40'a falan iniyor anlık video yarım saniyeliğine öyle söyliyim. Geçenlerde Realtek sürücüsü ile ilgili bir sorun yaşamıştım ses gelmiyordu başka bir sürümünü yüklemek zorunda kalmıştım. Bileşenlerin hepsi yeni şuana kadar performanslarında bir sıkıntı görmedim. Ram'lerin frekansında veya voltajında bir uyumsuzluk olabileceğinden şüpheliyim bir de. BIOS ayarlarınan 2133 MHZ ile çalışırken profile 1 den 3000'e yükseltmiştim. Onu yapınca bazı ayarlar da değişiyordu. Şimdilik idare etmeyi düşünüyorum sorunun neyden olduğunu anlayana kadar. Oyun oynarken hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım şuana kadar.

Ramler le alakalı olduğunu sanmıyorum hocam bende çözemedim sorunu. Aklıma gelen diğer birşey priz kaynaklı olabilir hocam.
Güç kaynağının kablosu çıkmamıştı ben de eski kullandığım kablomu taktım. Ama tam oturmadı gibi aşağı yukarı oynuyor. Dediğin gibi olabilir.

Bir süre başka bir kulaklık ile deneme yapma şansınız var mı? Eğer varsa lütfen birkaç gün kullandıktan sonra sonuçları yazarsanız sevinirim. Bence kulaklıkla alakalı bir durum olabilir. Çünkü bende de gamebooster marka bir kulaklık var aynı cızırtıyı bende alıyorum. Sanki çınnnnn diye ses yapıyor.

Bir süre başka bir kulaklık ile deneme yapma şansınız var mı? Eğer varsa lütfen birkaç gün kullandıktan sonra sonuçları yazarsanız sevinirim. Bence kulaklıkla alakalı bir durum olabilir. Çünkü bende de gamebooster marka bir kulaklık var aynı cızırtıyı bende alıyorum. Sanki çınnnnn diye ses yapıyor.
Deneyebilirim fakat kulaklıktan kaynaklı olduğunu sanmıyorum sistemi değiştirmeden önce hiçbir sorunla karşılaşmamıştım. Nvidia Shadowplay ile kayıt alıp oynattığımda cızırtı olan yer sanki hiç olmamış gibi direk atlanıyor. Ve bu oyun oynarken şuana kadar hiç başıma gelmedi.

Geri
Yukarı