Çözüldü RTX 2060 sistemde CPU ve GPU sıcaklığı nasıl düşürülür?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

OA_Gunes

Hectopat
Yer
Favoriten
Arkadaşlar herkese iyi günler. Yaklaşık 2-3 gündür cihazımda işlemci ve ekran kartı sıcaklığımın 50-51 derecelerde gezdiğini fark ettim. Normalde bir şeylerle uğraşırken bile 42-43 derece seviyelerinde görüyordum. MSI Afterburner'den baktım VRAM clock ve GPU clock MHz'lerimin arttığını fark ettim. Bu ısıyı düşürmek için ne yapabilirim?

Dosya Ekleri

• foto.png
    foto.png
    301,4 KB · Görüntüleme: 70
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar herkese iyi günler. Yaklaşık 2-3 gündür cihazımda işlemci ve ekran kartı sıcaklığımın 50-51 derecelerde gezdiğini fark ettim. Normalde bir şeylerle uğraşırken bile 42-43 derece seviyelerinde görüyordum. MSI Afterburner'den baktım VRAM clock ve GPU clock MHz'lerimin arttığını fark ettim. Bu ısıyı düşürmek için ne yapabilirim?
NVIDIA Denetim Masası/ Control Panel üzerinden 3D Ayarlarının Yönetilmesi kısmına girin. Altlarda Güç Yönetim Modu var. Optimum Güç ayarlayın. Uygula'yın. Sistemi yeniden başlatın.
Sıcaklıklar gayet normal, bende de boştayken 40 derece falan dolaşıyorlar. 10750H zaten ısınan bir işlemci. UV ve termal macun işlemi dışında fazla bir seçenek yok.

NVIDIA Denetim Masası/ Control Panel üzerinden 3D Ayarlarının Yönetilmesi kısmına girin. Altlarda Güç Yönetim Modu var. Optimum Güç ayarlayın. Uygula'yın. Sistemi yeniden başlatın.

Çözüm
Sıcaklıklar iyi aslında, 40 dereceler zararlı değildir.

İşlemciye BIOS'tan, ekran kartına ise MSI Afterburner gibi bir programdan UV yapabilirsin. İşlemcide olmaz ama ekran kartında performansı düşürebilir.

Geri
Yukarı