RTX 2060 sisteme Intel vs AMD işlemci

3 fanı varmış kasanın usb 2.0 ve usb 3.2 olarak ikisinede takılır değil mi fan kablosu ?

bir de ön tarafını biri kötü olarak yorumlamış. Toz filtre olayını pek beğenmemiş siz ne dersiniz ?

1. cümlenizi anlamadım. Kasanın üst kısmında 2 adet USB 3.2 var, USB 2.0 yok. Ayrıca kasanın 3 tane fanı olmasıyla USB'lerin ilişkisini çözemedim. Kasanın fanları USB ile takılmıyor.

Ön tarafını niçin kötü yorumladığını anlamadım. Galiba önünde toz filtresi yok demiş. Benim hatırladığım kadarıyla önünde toz filtresi vardı. Yanlış hatırlıyorsam bile muhtemelen kasanın önündeki delikler çok küçük olduğundan dolayı bir toz filtresine ihtiyaç duymamışlardır.
Anakart için söylemeye çalışmıştım o usb şeylerini. Fanlara yeterli yer var mıdır gibisinden.

Merhaba, sistem arayaşındayım. Konu sahibinin sistem tavsiyesini çoğunluk beğenmiş.

Ekran kartı: (3182) Zotac RTX 2060.
İşlemci: (1345) Intel Core i5 10400F.
Anakart: Asus Prime B460M-A 2933mhz(OC) RGB M.2 1200p mATX Anakart (4 adet bellek soketli)
RAM: Corsair 16GB(2x8) Vengeance Lpx Siyah 3000mhz CL16 DDR4 Ram ₺638
SSD: Kingston 500GB A2000 NVMe Okuma 2200MB-Yazma 2000MB M.2 SSD ₺636
KASA + PSU: 650W 80+ PSU'lu Mid Tower kasa (800 tl civarı)

Bu hali ile nasıldır ? 650W fazla mı ya da fiyatı düşürebileceğimiz alan var mıdır ?

@GGA Açıkçaşı render tarzı işlerle uğraşmıyorsanız yüksek hızlı M.2 SSD'lere pek ihtiyacınız yok. Günlük kullanımda SATA SSD'ler ile farkını anlayamazsınız bile. O yüzden kalite ve ömür bakımından Samsung'un bir SATA SSD'si çok daha mantıklı olacaktır. (Tabii render tarzı işlerle uğraşmıyorsanız)

Size SSD önerim Samsung 860 Evo 500 GB olacaktır.

Anakartı 4 adet bellek soketine ihtiyaç duymuyorsanız kısabiliriz. Size önerilerim MSI B460M-A Pro veya MSI H410M-A Pro olacaktır.

Ama siz eğer 4 tane bellek soketi almak istiyorum derseniz ise Asus B460M-A yerine MSI B460M Pro-VDH Wi-Fi alabilirsiniz.

Kasa ve PSU'yu 650W 80+ Mid Tower deyip geçiştirmişsiniz. Tam olarak hangi kasa ve PSU'yu düşünüyorsunuz. Size önerim MSI MAG Forge 100M ve Zalman ZM550 olacaktır.

O Corsair RAM'ler ile X.M.P açınca sorun yaşayanlar vardı hatırladığım kadarıyla. Onun yerine başka bir kit düşünebilirsiniz.

@GGA Açıkçaşı render tarzı işlerle uğraşmıyorsanız yüksek hızlı M.2 SSD'lere pek ihtiyacınız yok. Günlük kullanımda SATA SSD'ler ile farkını anlayamazsınız bile. O yüzden kalite ve ömür bakımından Samsung'un bir SATA SSD'si çok daha mantıklı olacaktır. (Tabii render tarzı işlerle uğraşmıyorsanız)

Size SSD önerim Samsung 860 Evo 500 GB olacaktır.

Anakartı 4 adet bellek soketine ihtiyaç duymuyorsanız kısabiliriz. Size önerilerim MSI B460M-A Pro veya MSI H410M-A Pro olacaktır.

Ama siz eğer 4 tane bellek soketi almak istiyorum derseniz ise Asus B460M-A yerine MSI B460M Pro-VDH Wi-Fi alabilirsiniz.

Kasa ve PSU'yu 650W 80+ Mid Tower deyip geçiştirmişsiniz. Tam olarak hangi kasa ve PSU'yu düşünüyorsunuz. Size önerim MSI MAG Forge 100M ve Zalman ZM550 olacaktır.

O Corsair RAM'ler ile X.M.P açınca sorun yaşayanlar vardı hatırladığım kadarıyla. Onun yerine başka bir kit düşünebilirsiniz.
Ben render tarzı işler yapmayı planlıyorum. SSD'yi değiştirmem gerekir mi ? 2x8 Ram olarak bunu buldum. Nasıl sizce ? @Efe10

Son düzenleme:
O RAM'ler ile X.M.P açınca sorun yaşayanlar vardı hatırladığım kadarıyla. Başka RAM'lere göz gezdirebilirsiniz.

SSD'yi değiştirmeniz gerekmez de değiştirseniz daha hızlı render alabilirsiniz. SSD değiştirip yüksek hızlı bir SSD almayı planlıyorsanız SanDisk Ultra 3D bakabilirsiniz.

O RAM'ler ile X.M.P açınca sorun yaşayanlar vardı hatırladığım kadarıyla. Başka RAM'lere göz gezdirebilirsiniz.

SSD'yi değiştirmeniz gerekmez de değiştirseniz daha hızlı render alabilirsiniz. SSD değiştirip yüksek hızlı bir SSD almayı planlıyorsanız SanDisk Ultra 3D bakabilirsiniz.
1.SSD ve 2.SSD arasındaki fark nedir ? @Efe10

Son düzenleme:
@Yas1n 1. attığın linkte Akakçe linki var. Akakçe, ürünlerin hangi sitelerde daha ucuz olduğunu göstermeye yarar. Örneğin o attığın linkte de gördüğün gibi en ucuzu Gittigidiyor'da. 2. attığın linkte ise normal bir Trendyol sitesinde bir başka satıcı tarafından satılan bir ürün linki var. Ancak o link Akakçe üzerinde görünmüyor nedenini bilmiyorum.

@Yas1n 1. attığın linkte Akakçe linki var. Akakçe, ürünlerin hangi sitelerde daha ucuz olduğunu göstermeye yarar. Örneğin o attığın linkte de gördüğün gibi en ucuzu Gittigidiyor'da. 2. attığın linkte ise normal bir Trendyol sitesinde bir başka satıcı tarafından satılan bir ürün linki var. Ancak o link Akakçe üzerinde görünmüyor nedenini bilmiyorum.
Birinde "SDSSDH3N" yazıyor da o yüzden farklı sandım. Görsellerde ki SSD'ler aynı mı yani ?

Dosya Ekleri

• 1608113424757.png
    1608113424757.png
    30,4 KB · Görüntüleme: 25
  • 1608113462418.png
    1608113462418.png
    32,3 KB · Görüntüleme: 19

Yeni konular

Geri
Yukarı