RTX 2060 Super CS:GO düşük FPS

Yahya BA.

Centipat
MSI GeForce GTX 2060 Super, Ryzen 5 2600X ve 16 GB RAM ile beraber CS:GO'da en düşük ayarlarda ve çözünürlükte 200-300 arası FPS alıyorum. Sistemi toplamadan önceki izlediğim videolarda 400-500 arası FPS alıyorlardı, bunun sebebi nedir? Ekran kartında bir sıkıntı olabilir mi? Oyunu oynarken GPU:%30, CPU:%55-65 oluyor kullanımları. Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (3).png
    Ekran Görüntüsü (3).png
    182,8 KB · Görüntüleme: 54
  • Ekran Görüntüsü (4).png
    Ekran Görüntüsü (4).png
    187,1 KB · Görüntüleme: 60
MSI GeForce GTX 2060 Super, Ryzen 5 2600X ve 16 GB RAM ile beraber CS:GO'da en düşük ayarlarda ve çözünürlükte 200-300 arası FPS alıyorum. Sistemi toplamadan önceki izlediğim videolarda 400-500 arası FPS alıyorlardı, bunun sebebi nedir? Ekran kartında bir sıkıntı olabilir mi? Oyunu oynarken GPU:%30, CPU:%55-65 oluyor kullanımları. Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler.

Aldığınız FPS gayet normal. Genelde çoğu yüksek FPS alan yayıncılar vb olsun overclock yapmıs insanlar zaten bende Ryzen 5 3600X RTX 2070 Super ve 16 GB DDR4 3200MHz RAM var bende o civarlarda alıyorum.

1920X1080'e çekip değerini söyler misin?

Ekran kartını nereden aldınız? RTX olarak gözükmesi gereken cihaz GTX olarak gözüküyor.

Hocam inventusdan satın aldım unlost X olarak ancak ekran kartına extra para vererek yükseltme yaptım ben hızlıca yazarken GTX olarak yazmışım sıkıntı yok orada düzelttim.

Konsola FPS_MAX 0 yazmayı deneyin.

@NewDAYI darboğaz yok sistemde, CS:GO GPU gücüne ihtiyaç duymuyor o yüzden kullanım oranı düşük. Daha çok işlemciye odaklı bir oyun.

Değişiklik olmadı maalesef.

Merhaba kardeşim. İlk önce, ekran kartınızın son sürümünü indirip ardınan DDU programıyla ekran kartının sürcüsünü siliniz. Sildikten sonra sürücüyü yükleyip NVIDIA 3D ayarlarını yapınız. Sorunun çözülme ihtimali yüksektir.

Hocam sistemi sıfır satın aldım ve içerisinde NVIDIA sürücüsü ve Windows yüklüydü dediğinizi yapacağım şimdi orada sıkıntı olabilir.

Aldığınız FPS gayet normal genelde çoğu yüksek FPS alan yayıncılar vb olsun overclock yapmıs insanlar zaten bende Ryzen 5 3600X RTX 2070 Super ve 16 GB DDR4 3200MHz RAM var bende o civarlarda alıyorum.

Hocam unlost X olarak YouTube'dan izleyere aldım ve 500 FPS'e yakın alıyorlar video da bende o kadar alabilmek için overclock mu yaptırmalıyım NVIDIA Driver'ını silip tekrar yüklesem değişiklil olur mu sizce?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (5).png
    Ekran Görüntüsü (5).png
    1,1 MB · Görüntüleme: 62
CS:GO 720P 4:3 için güçlü bir kart problemin bundan kaynaklı işlemcin doyuramadığı için bu değerleri alıyorsun. Çözünürlük yükselterek önüne geçmeye çalışabilirsin bu durumun eğer 240Hz oynuyorsan da işlemci yükseltmekten başka çaren yok.

Hocam inventusdan satın aldım unlost X olarak ancak ekran kartına extra para vererek yükseltme yaptım ben hızlıca yazarken GTX olarak yazmışım sıkıntı yok orada düzelttim.

Değişiklik olmadı maalesef.

Hocam sistemi sıfır satın aldım ve içerisinde NVIDIA sürücüsü ve Windows yüklüydü dediğinizi yapacağım şimdi orada sıkıntı olabilir.

Hocam unlost X olarak YouTube'dan izleyere aldım ve 500 FPS'e yakın alıyorlar video da bende o kadar alabilmek için overclock mu yaptırmalıyım NVIDIA Driver'ını silip tekrar yüklesem değişiklil olur mu sizce?

Hocam overclock olabilir işlemcide overclock yapmadığım için daha önce konusunu o yüzden açmadım. Overclock ile de çözmeye çalışabilirsin sorunu. Resime bakarsan kullanım değerleri senin bize söylediğin değerlerin 2 katı.

CS:GO 720P 4:3 için güçlü bir kart problemin bundan kaynaklı işlemcin doyuramadığı için bu değerleri alıyorsun. Çözünürlük yükselterek önüne geçmeye çalışabilirsin bu durumun eğer 240Hz oynuyorsan da işlemci yükseltmekten başka çaren yok.

Hocam overclock olabilir işlemcide overclock yapmadığım için daha önce konusunu o yüzden açmadım. Overclock ile de çözmeye çalışabilirsin sorunu. Resime bakarsan kullanım değerleri senin bize söylediğin değerlerin 2 katı.

O zaman en mantıklısı en yakın zamanda kasayı bir bilgisayarcıya götürüp overclock yaptırmak.

Yeni konular

Geri
Yukarı