RTX 2060 Super fanlar her saniye dönüyor

benjaminbuttom

Centipat
Daha fazla  
1 hafta önce aldım bilgisayarı oyun veya başka bir konu hakkında hiçbir sorunum yok. Ama fark ettim ki ekran kartının fanları masaüstündeyken bile dönüyor. PC'yi çalıştırmaya başladığım andan itibaren kapatana kadar dönüyor oyun açsam da açmasam da değişmiyor. Normalde 60° derece altında fanların dönmemesi gerekmiyor muydu ben mi yanlış biliyorum. Aklıma format atmak geldi attım Experience üzerinden driver güncellemesi de yaptım sorun hala düzelmedi. Bu soruna bir çözüm bulalım.

Anakart: MSI B460M Pro (MS-7C88)

Ekran kartı: MSI RTX 2060 Super.

Son düzenleyen: Moderatör:
1 hafta önce aldım bilgisayarı oyun veya başka bir konu hakkında hiçbir sorunum yok. Ama fark ettim ki ekran kartının fanları masaüstündeyken bile dönüyor. PC'yi çalıştırmaya başladığım andan itibaren kapatana kadar dönüyor oyun açsam da açmasam da değişmiyor. Normalde 60° derece altında fanların dönmemesi gerekmiyor muydu ben mi yanlış biliyorum. Aklıma format atmak geldi attım Experience üzerinden driver güncellemesi de yaptım sorun hala düzelmedi. Bu soruna bir çözüm bulalım.

Anakart: MSI B460M Pro (MS-7C88)

Ekran kartı: MSI RTX 2060 Super.

Hocam stop fan ayarı yapmadıysanız veya kart desteklemiyor ise öyle bir şey zaten olmaz fanlar PC açıldıktan kapanan kadar çalışmaya devam edecek.

Dediğiniz özellik her ekran kartında yok belli model ve markalarda var.

Onun ekran kartında Zero fan özelliği var. Bana göre GPU 60 derecenin altına hiç düşmüyor veya bir arıza var. Yük altında değilken GPU sıcaklığını kontrol edin.

Onun ekran kartında Zero fan özelliği var. Bana göre GPU 60 derecenin altına hiç düşmüyor veya bir arıza var. Yük altında değilken GPU sıcaklığını kontrol edin.
Görev yöneticisi üzerinden masaüstündeyken çektim 30larda çalışıyor ama fanlar dönüyor.

Hocam stop fan ayarı yapmadıysanız veya kart desteklemiyor ise öyle bir şey zaten olmaz fanlar PC açıldıktan kapanan kadar çalışmaya devam edecek.

Dediğiniz özellik her ekran kartında yok belli model ve markalarda var.
Hiç bir ayar yapmadım hocam direkt formatlayıp ekran kartı güncellemesini yaptım sonuç bu.

Dosya Ekleri

• 5A8F0B2E-4808-444B-86DC-B909E3141070.jpeg
    5A8F0B2E-4808-444B-86DC-B909E3141070.jpeg
    180,2 KB · Görüntüleme: 27
Görev Yöneticisi üzerinden masaüstündeyken çektim 30'larda çalışıyor ama fanlar dönüyor.

Hiçbir ayar yapmadım hocam direkt formatlayıp ekran kartı güncellemesini yaptım sonuç bu.

Sıcaklıklarda anormal bir durum yaşamıyorsanız kartta sorun yoktur MSI kendi sitesinden fan ayarı yapabiliceğiniz driver vardır onu kurunuz.

Bakın hocam ulity kısmında fan ayarı için Denetim Masası tarzı driver var Windows sürümünüze uygun olanı seçin ve indirin sonra o panelden fanların durmasını ayarlayabilirsiniz.

Ekran katı modelinin tam adı nedir Ventus mu yoksa Gaming model mi?

Sıcaklıklarda anormal bir durum yaşamıyorsanız kartta sorun yoktur MSI kendi sitesinden fan ayarı yapabiliceğiniz driver vardır onu kurunuz.

Bakın hocam ulity kısmında fan ayarı için Denetim Masası tarzı driver var Windows sürümünüze uygun olanı seçin ve indirin sonra o panelden fanların durmasını ayarlayabilirsiniz.

Ekran katı modelinin tam adı nedir Ventus mu yoksa Gaming model mi?
Hocam şuan iş yerindeyim akşam eve geçince direkt deneyeceğim yorumunuz için teşekkür ederim.. Bu arada konuyu eksik girmişim düzeltmek için yazıyorum benim ekran kartı ventus modeli imiş. Ventus modelinde fan özelliği yok mu acaba bilmediğimden soruyorum.

Hocam şu an iş yerindeyim akşam eve geçince direkt deneyeceğim yorumunuz için teşekkür ederim. Bu arada konuyu eksik girmişim düzeltmek için yazıyorum benim ekran kartı Ventus modeli imiş. Ventus modelinde fan özelliği yok mu acaba bilmediğimden soruyorum.

Hayır hocam Ventus modelide fan stop destekliyor.

Buradan kurmanız gerek diğer attığım Gaming X modeli için sizin kartınız bu bunu kuracaksınız.

Hayır hocam Ventus modelide fan stop destekliyor.

Buradan kurmanız gerek diğer attığım Gaming X modeli için sizin kartınız bu bunu kuracaksınız.
Arkadaşın dediği MSI Center'e indirip Zero Fan özelliğini aç.
Değerli bilgileriniz için teşekkürler. Akşam işten eve geldiğimde direkt deneyeceğim sağ olun.

Eki Görüntüle 1690519

MSI Afterburner üzerinden 60 ve altındaki noktalar için 0 yapın. Çalışmaz fanlar.
2. Plan plarak aklımda bu var çok teşekkür ederim

Geri
Yukarı