RTX 2060 Super fanlar her saniye dönüyor

benjaminbuttom

Centipat
Daha fazla  
1 hafta önce aldım bilgisayarı oyun veya başka bir konu hakkında hiçbir sorunum yok. Ama fark ettim ki ekran kartının fanları masaüstündeyken bile dönüyor. PC'yi çalıştırmaya başladığım andan itibaren kapatana kadar dönüyor oyun açsam da açmasam da değişmiyor. Normalde 60° derece altında fanların dönmemesi gerekmiyor muydu ben mi yanlış biliyorum. Aklıma format atmak geldi attım Experience üzerinden driver güncellemesi de yaptım sorun hala düzelmedi. Bu soruna bir çözüm bulalım.

Anakart: MSI B460M Pro (MS-7C88)

Ekran kartı: MSI RTX 2060 Super.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi sosyaller konu çözüldüyse çözüm atabilirsiniz :)
Akşam olduğu anda çözüldü diye atacağım 😂😂 2 gündür başımı ağrıtıyordu bu konu umarım düzelir…

Sıcaklıklarda anormal bir durum yaşamıyorsanız kartta sorun yoktur MSI kendi sitesinden fan ayarı yapabiliceğiniz driver vardır onu kurunuz.

Bakın hocam ulity kısmında fan ayarı için Denetim Masası tarzı driver var Windows sürümünüze uygun olanı seçin ve indirin sonra o panelden fanların durmasını ayarlayabilirsiniz.

Ekran katı modelinin tam adı nedir Ventus mu yoksa Gaming model mi?
Hocam tekrardan merhaba msi center’ı kurdum ama fanları ayarlama bölümünü bulamadım. Yardımcı olabilir misiniz?

Youtube da izlediğim bir video da zero frozr bölümünün burda olduğunu gösteriyordu ben de göstermiyor ben mi yanlış bakıyorum?

Dosya Ekleri

• 4D9FAC99-E489-4E73-A85B-B7DDE1BBF4DD.jpeg
    4D9FAC99-E489-4E73-A85B-B7DDE1BBF4DD.jpeg
    150,5 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleme:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Önce yüklemen gerekiyor videoda var.
Ben de aynı yere girdim ama benim bölümümde zero frozr yok sadece cooler boost var.

Geri
Yukarı