RTX 2060 Super ile kazım yapmaya değer mi?

Peki konuyla hiç alakası olmayan biri nerden başlamalı bu iş için? NOT: Binance hesabım var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Mining programı olarak NBminer öneririm.

Soru kritik bir soru. Ekran kartının soğutmasını iyi yaparsa macun bakımını her ay mutlaka yaparsa tabi ki kazım yapmaya değer. Yoksa o kart daha kendini bile amorti etmeden yanabilir. Elektrik masrafı da malum.
1.5 sene oldu daha PC yi açıp temizlik yapmadım. Nicehash ile deneme yaptım 69 dereceleri gördü ekran kartı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Mining programı olarak NBminer öneririm.
Teşekkürler bakacağım.

1.5 sene oldu daha PC yi açıp temizlik yapmadım. Nicehash ile deneme yaptım 69 dereceleri gördü ekran kartı.

Teşekkürler bakacağım.
Belki yeni donanımlar daha dayanıklıdır orasını bilmem ama bu iş için üretilen Antminer cihazları bile ekstra fanlarla soğutma desteği sağlanırken bazı şanslı arkadaşlar amorti edip kar yaptı. Bazıları tam miladı dolacakken sattı. Bazıları amorti etmeden cihaz yandığı için zarar etti.

Belki yeni donanımlar daha dayanıklıdır orasını bilmem ama bu iş için üretilen Antminer cihazları bile ekstra fanlarla soğutma desteği sağlanırken bazı şanslı arkadaşlar amorti edip kar yaptı. Bazıları tam miladı dolacakken sattı. Bazıları amorti etmeden cihaz yandığı için zarar etti.
Riski en aza indirmek için sıcaklık değeri kaç olmalı maksimum?

Ben mining yaptığım kartları camı açık bir odaya koydum dışarısı 5 derece olduğu için kartların biri 32 derece biri 29 derecede çalışıyor bayağı iyi yöntem.

Tamamdır çok teşekkürler hepinize.
43.20 MH/s ve 57 derece nasıl sizce?

Dosya Ekleri

• resim_2021-12-17_201434.png
    resim_2021-12-17_201434.png
    53,8 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı