RTX 2060 Super vs RX 5700 XT

• Konuyu başlatan BLU
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 4B

BLU

Kilopat
Daha fazla  
Şu anda kullandığım R9 390'ı elimden çıkartıp yeni seriye geçmeyi planlıyorum. Ancak RTX 2060S ve RX 5700XT arasında kaldım. 5700XT, RTX 2060S'ten daha hızlı olmasına karşın birçok problemi olduğunu okuyorum (WattMan, sürücü hatası, aşırı ısınma ve gürültü). Elimdeki kartı değiştirmek istememdeki bazı nedenler ise çok güç tüketmesi, fazla ısınması ve gürültüsü. Bu konuda AMD'den ağzım yandığı için tekrar AMD bir kart almaya çekiniyorum. Fakat 5700 XT'nin fiyat performans dengesinden dolayı aklım bayağı karışmış durumda. Sizce aradaki performans farkı için bazı dezavantajlar göz ardı edilebilir mi? Bir de aranızda 5700 XT kullanan varsa bana bu kartı önerebilirler mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
5700 XT öneririm çok performanslı bir kart. Yakın Arkadaşımda var şuana kadar bir sıkıntısını duymadım. Sıcaklık yönünden bahsedip duruyorlar . Fanları ayarlayabilirsen 75 dereceyi geçmiyor. Youtube daki karşılaştırma testlerindeki değerlere bakarak net bir karar verebilirsin. Bence her türlü alınabilecek bir kart 5700XT :D

Şu anda kullandığım R9 390'ı elimden çıkartıp yeni seriye geçmeyi planlıyorum. Ancak RTX 2060S ve RX 5700XT arasında kaldım. 5700XT, RTX 2060S'ten daha hızlı olmasına karşın birçok problemi olduğunu okuyorum (WattMan, sürücü hatası, aşırı ısınma ve gürültü). Elimdeki kartı değiştirmek istememdeki bazı nedenler ise çok güç tüketmesi, fazla ısınması ve gürültüsü. Bu konuda AMD'den ağzım yandığı için tekrar AMD bir kart almaya çekiniyorum. Fakat 5700 XT'nin fiyat performans dengesinden dolayı aklım bayağı karışmış durumda. Sizce aradaki performans farkı için bazı dezavantajlar göz ardı edilebilir mi? Bir de aranızda 5700 XT kullanan varsa bana bu kartı önerebilirler mi?
5700 XT ısınmıyor aldığınız karta bağlı sapphire nitro yada pulse modelini alabilirsiniz. 2060 Super hem daha pahalıya bulunuyor hemde performansı daha düşük ama driverları çok daha iyi ayrıca gürültüsü de yok. İnternette çokça video var Gamer Nexus dan izleyebilirsin.Ben de aldım sapphire nitro+ ama daha deneyemedim yine de senin seçimin

Ben Ağustos ayından bu yana 5700 XT sapphire referans modeli kullanıyorum. Kasa soğutmanız iyiyse, MSI Afterburnerla ekran kartının fanını %43 RPM 'lere getiriyorum. En zorlu oyunda bile 65 dereceyi geçmiyor.

ACO.jpg

Son düzenleme:
Ben Ağustos ayından bu yana 5700 XT sapphire referans modeli kullanıyorum. Kasa soğutmanız iyiyse, MSI Afterburnerla ekran kartının fanını %43 RPM 'lere getiriyorum. En zorlu oyunda bile 65 dereceyi geçmiyor.

Eki Görüntüle 453868
Peki fan sesi rahatsız edici bir derecede mi? Bu arada kasanın hava sirkülasyonu gayet iyi durumda.

Fan sesi oyun oynarken duyulmuyor kulaklık kullandığımdan. Ama normalde duyulan bir fan sesi oluyor o RPM 'de çalışırken (2350 RPM). Aşırı rahatsız edici değil. Zaten oyun oynamadığınızda falan fan devri %23'lerde oluyor 1150 RPM falan. o zaman hiç ses yok. Dediğim gibi MSI afterburnerla kafama göre ayarlıyorum.

Fan sesi oyun oynarken duyulmuyor kulaklık kullandığımdan. Ama normalde duyulan bir fan sesi oluyor o RPM 'de çalışırken (2350 RPM). Aşırı rahatsız edici değil. Zaten oyun oynamadığınızda falan fan devri %23'lerde oluyor 1150 RPM falan. o zaman hiç ses yok. Dediğim gibi MSI afterburnerla kafama göre ayarlıyorum.
Hiç furmark testi yaptın mı ? Furmark kartı maximum zorluyor. Kartı baya araştırdım hep 80 derecelerde görünüyor hemde uzay montaj sistemlerde.

Hiç furmark testi yaptın mı ? Furmark kartı maximum zorluyor. Kartı baya araştırdım hep 80 derecelerde görünüyor hemde uzay montaj sistemlerde.

Uzay montajda sıcaklık daha yüksek çıkar, çünkü herşey açıkta oda sıcaklığı neyse onu alıp üflüyor. Kasa içi havalandırmada özel bir soğutma ortamı sağlıyorsunuz. Funmark testi yapmadım. Yaparım bugün olmadı.

Son düzenleme:

Eki Görüntüle 453868

Elle fan ayarlayacağınıza fan profili yaparsanız hiç uğraşmazsınız. Bu arada 5700XT alın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı