RTX 2060 Super vs RX 5700 XT

Onur Akgül

Kilopat
Daha fazla  
Az sonra yeni ekran kartı alacağım. O yüzden alelacele yazıyorum. İki kart arasında fiyat farkı çok az olup AMD bir adım daha önde performans konusunda. Fakat RTX teknolojisinden yararlanmak istiyorum. RTX'e sizce değer mi, yoksa RTX off modda ortalama 10 FPS farkı göz önünde bulundurup AMD'ye mi yönelmeliyim? RTX 2060S RTX performansı Ultra 1080P de 60 FPS üstü verir mi?

İyiliği tescillenmiş tertemiz bir ürün mü tercih edeceksin yoksa ne olduğu olacağı belirsiz bir ürün mü? Soğutma konusuna değinmiyorum bile. RTX 2060 Super al geç.

RX 5700 ve XT alanlar sorun yaşıyor şu an, yabancı forumlardan araştırabilirsiniz. Wattman hatası, PC donması ve BOOT sorunları yaşıyorlar.

Burada attığım linkler bakabilirsiniz.

5700, 2600 ile 2600 Super arasında, 5700 XT ise 2070 ile Super arasında performans gösteriyor. Super olmayan modellerden %7-10 civarında daha güçlüler ama şu sorunları gördükten sonra %10 fark için riske girmeye değmez diye düşünüyorum. Zaten tek fanlı modeli 90 derecenin üstüne çıkıyormuş.
2060 Super yerine 2070 alabilirsiniz hem daha güçlü hem de Türkiye'de daha ucuz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı