RTX 2060 Super vs RX 5700 XT

Boralas

Hectopat
Daha fazla  
Yeni bilgisayar alacağım ve ekran kartı konusunda bir türlü karar veremedim. Bu iki modelden birisi olacak. 5700 XT performans olarak daha üstün gözükse de pek de stabil çalışmıyor, NVIDIA'ya göre yani FPS dropları daha sık oluyor. Ayrıca bütçemin yettiği AMD kart ise XFX'in çift fanlı modeli. XFX soğutma konusunda biraz zayıf kalıyor gibi gözüküyor. Ayrıca daha sesli çalışıyor. Tercih edebileceğim NVIDIA kart ise Gıgabyte'ın windforce modeli. O modelde sıcaklık konusunda sorun yaşan birilerine rastlamadım henüz. İşte böyle durumlar sizce hangisini tercih etmeliyim? Sebebini de yazarsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba dostum bence NVIDIA alsan daha iyi olur ama butcen var ise eger NVIDIA ekran kartina butcen yetmiyorsa RX 5700XT olarak Sapphire MSI ve ASUS'u sana oneririm. NVIDIA'ya gelince bence Gigabyte konusunda iyi bir secim yapmissin ama bence ASUS alsan daha iyi olabilir cunku ASUS dunyada en iyi ekran karti markasi olarak geciyor ve sogutma konusunda da gozun kapali alabilirsin. Ama dedigim gibi butcen varsa her zaman NVIDIA tercih et.

Ben olsam NVIDIA alırım. Çünkü Driver'ler'ları daha stabil ve RTX ve DLSS gibi yeni teknolojilerden de faydalanırım. Bunu yanında freestyle özelliği de var çok kullanıdığım
Zotac RTX 2060 Super Mini ZT-T20610E 8 GB - 3600 TL
Gigabyte RTX 2060 OC 6 GB GV - 2799 TL

2060 Super RTX konusunda yeterli olabilir mi çoğu kişi en az 2070 şart diyor ama bana da böyle olsa 2060 serisi RTX olarak çıkmazdı gibi geliyor. Ayrıca 1080p kullanacağım sistemi.

Geri
Yukarı