RTX 2060 ve ve i7 8700K sistem önerisi

Alperen Aydın

Kilopat
Yer
istanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Güzel bir sistem toplamak istiyorum, yardımlarınızla kararımı vermek istiyorum.
Ekran kartı olarak MSI RTX 2060 Ventus ve işlemci olarak Ryzen yerine 15-20 FPS fazla almak isteyerek i7 8700K alacagım. PSU olarak Cooler Master Masterwatt Lite 700W 80 plus.

Anakart hangisini almalıyım?
  • Asus ROG Strix Z370-F Gaming anakart
  • ASUS TUF Z370-Plus Gaming
Sizin önerdiğiniz RGB anakart var mı?

Kasa konusunda güzel ve fiyatı uygun RGB kasa önerir misiniz? Bir de RAM önerisi istiyorum.
Önerileriniz doğrultusunda kasamı almaya karar vereceğim arkadaşlar, yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güzel bir sistem toplamak istiyorum, yardımlarınızla kararımı vermek istiyorum.
Ekran kartı olarak MSI RTX 2060 Ventus ve işlemci olarak Ryzen yerine 15-20 FPS fazla almak isteyerek i7 8700K alacagım. PSU olarak Cooler Master Masterwatt Lite 700W 80 plus.

Anakart hangisini almalıyım?
  • Asus ROG Strix Z370-F Gaming anakart
  • ASUS TUF Z370-Plus Gaming
Sizin önerdiğiniz RGB anakart var mı?

Kasa konusunda güzel ve fiyatı uygun RGB kasa önerir misiniz? Bir de RAM önerisi istiyorum.
Önerileriniz doğrultusunda kasamı almaya karar vereceğim arkadaşlar, yardımlarınızı bekliyorum.

Z370-F alabilirsin güzel bir anakarttır. RGB ihtiyacınıda karşılar. Ram çok çok uygun kaçırma bu fiyata başka yerde bulamazsın hemde CL15. Kasa için bütçeni bilmiyorum ama RGB isteyeceğini düşünerek bu öneride bulundum. Önü mesh yanı temperli cam hava akışı iyi yeni çıkan bir model gönül rahatlığıyla alabilirsin. Hayırlı olsun.

Ram : Corsair Vengeance RGB Pro 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz C15 Siyah Ram - CMW16GX4M2C3000C15 incehesap.com

Kasa : Cooler Master MasterBox MB511 RGB Temperli Cam MidTower Siyah Kasa | ITOPYA

Şimdi hocam ben de i5 9600K satın aldım. Ekran kartım RTX 2060 ve 1080p’de darboğaz olacağını söylüyorlar. Siz RTX 2080 ile kullanıyorsunuz. Darboğaz olmuyor mu ? Ya da 2K çözünürlükte kullandığınız için mi darboğaz olmuyor ?
2K'da kullandığım için darboğaz olmuyor. Ayrıca 9600K RTX 2060 ile darboğaz olmaması gerekiyor. RTX 2080'i 1080p'de kullanıyor olsaydınız darboğaz olurdu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı