RTX 2060 Ventus XS OC fanlarına OC yapma

Kasa havalandırması ile çözüm denediniz mi belki sorun ekran kartında değildir? 80 derece bana biraz fazla geldi o kart için. Kasa hava sirkülasyonu veya kasanın dar ve havasız bir ortamda (masa altı, dolap içi) gibi yerlerde olma durumu var mı?
Kasamda 3 önde 1 arkada (egzoz fanı) olmak üzere 4 adet fan bulunmakta. Kasam masamın altında duruyor ancak hava almasını engelleyen bir nesne yok onun için sirkülasyonda bir problem olduğunu sanmıyorum.

Tamam hocam kasanızın önü mesh'miş cam kullanıyorlar bazı modellerde fan dönüyor gözüküyor ama sürkülasyon olmuyor.
Şimdi şunu kontrol edin MSI Afterburner kullanarak fanlar kaç RPM'de dönüyor? (Gözlemleyin,SS atın)
Tahminim hiç ellemediyseniz %30-40 bandında dönüyordur.
Bi fan ayarı yapalım.

Eğer karta sahip olduğunuz günden bu güne aynı düzen ve sıcaklıklar varsa:

Tamam hocam kasanızın önü mesh'miş cam kullanıyorlar bazı modellerde fan dönüyor gözüküyor ama sürkülasyon olmuyor.
Şimdi şunu kontrol edin MSI Afterburner kullanarak fanlar kaç RPM'de dönüyor? (Gözlemleyin, SS atın)
Bir fan ayarı yapalım.

İle birlikte fan ayarı yapmanızı tavsiye ederim.

Şimdi şunu kontrol edin MSI Afterburner kullanarak fanlar kaç RPM'de dönüyor? (Gözlemleyin,SS atın)
Bi fan ayarı yapalım.
29 derece iken 29 da şimdi birde oyuna girdiğimde atacağım.

Dosya Ekleri

• resim_2020-11-26_020936.png
    resim_2020-11-26_020936.png
    81,9 KB · Görüntüleme: 21
29 derece iken 29 da şimdi birde oyuna girdiğimde atacağım.
Hocam girmeden şunu belirteyim SS almak için masaüstüne dön tarzında yapacaksınız yapmayın. (Belki ilk defa Afterburner kullanıyorsunuzdur diye söylüyorum)
OSD bilgi ekranı mevcut oyun içinde oynarken zaten aktif olarak saniyelik sistem bileşenlerin durumu ne diye görebildiğiniz ekran var.

Şunu belirtmek isterim bu verileri 5 dakika içinde elde ettim yani ne kadar hızlı ısındığını burdan düşünebilirsiniz, ek olarak 76 dereceyken fan hızı maksimum 45 oldu.

Dosya Ekleri

• 48 derece.png
    48 derece.png
    294,9 KB · Görüntüleme: 21
  • 60 derece.png
    60 derece.png
    543,1 KB · Görüntüleme: 21
  • 68 derece.png
    68 derece.png
    492,9 KB · Görüntüleme: 23
  • 73 derece.png
    73 derece.png