RTX 2060 vs RX 5700 sistem

Newcurious

Hectopat

Ekran kartları / anakart farkı / malzeme kalitesi/ ısınma konusunda tecrubelerinizi aktarır mısınız? Sizce hangi sistemi tercih etmeliyim? Bir de bu anakartlar arasında büyük fark var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemler neredeyse birbirinin aynısı.
Anakartlar benzer.
Ama RTX 2060 sistemde hızı hiç fena olmayan bir M2 SSD kullanılmış fakat RX 5700'ün RTX 2060'a üstünlüğüne değmez diye düşünüyorum.
Ama Vatan nedense hep ramleri single channel yapıyor ve bu performans kaybettirir bayağı.
İki sistemde de bu böyle. Özelleştirme imkanınız varsa 2x8GB yapmaya çalışın.

RAM'ı bir 16 GB daha düşünüyorum sonraları ama sistemler böyle. Yani 5700'lü sistem daha iyi. Anakartları da değerlendirebilir misiniz?

Kanka zaten anakart çoğu AMD sisteminde kullanılıyor diye biliyorum ben ayrıca OC yapılabiliyor ekran kartı ve anakartına OC yaparsan sistemin çok güzel olur zaten güzel.

ramı bi 16 gb daha düşünüyorum sonraları ama sistemler böyle. yani 5700lü sistem daha iyi. anakartlarıda değerlendirebilir misiniz.
İkisi de giriş seviyesi B450'ler. Boyutları bile aynı sayılır.
Üzmez. Ryzen 4000 serisi takabileceksiniz ikisine de.
Sadece oyun için 32GB biraz israf olacaktır (Hatta 1fps bile katkı sağlamayacaktır çoğu oyunda)
haberiniz olsun.
Dual channel katkı sağlar o ayrı. Ama 700TL vermeyin bence dual channel yapacağım diye.

ramı bi 16 gb daha düşünüyorum sonraları ama sistemler böyle. yani 5700lü sistem daha iyi. anakartlarıda değerlendirebilir misiniz.
Anakartlar arasındaki farka epey karşılaştırmasından bakabilirsiniz. Sizin kendinize göre karar vermeniz daha doğru olacaktır.
İkisi de giriş seviyesi B450'ler. Boyutları bile aynı sayılır.
Üzmez. Ryzen 4000 serisi takabileceksiniz ikisine de.
Ben Ryzen 4000 Serieslerin artık soket yapısı değişicek ve B450 çip setli anakartlarla uymayacak diye biliyorum.
Düzeltme: AM4 soketli olacak ama yonga seti uymayacakmış. Buradaki anlatımdan bakabilirsiniz.

Geri
Yukarı