RTX 2060 Zotac sıcaklık değerleri

Raigeki

Decapat
RTX 2060 Zotac Gaming ekran kartı kullanıyorum sıcaklık değeri normal mi, çoğu ağır oyunda böyle oluyor. Max 80 civarı resimdeki oyun PUBG Ultra ayarlarda bana fazla geldi de fikrinizi alabilirsem içim rahatlayacak. Teşekkür ederim.
Bu arada fan %85 de çalışıyor.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    16,9 KB · Görüntüleme: 99
2060 güçlü bir ekran kartı. Haliyle 65-85 dereceye kadar çalışması standart sayılır. Ama fan %85'de sabitken 80 dereceye çıkması bana biraz ilginç geldi. Belki kartın soğutması çok iyi değildir.
Ama 80 derecede çalışması herhangi bir sorun oluşturmaz. Fan sesi rahatsız etmiyorsa 90-95'e kadar çıkartabilirsin.

Edit: Zotac modellerinin soğutması kötü değil bana göre. Zotac GTX 1050 kullanıyorum. Yapabildiğim en son seviyesine kadar OC yaptım. Fan sabit %45'de iken 50-60 derecelere zor çıkıyor. (Evet, bir RTX kart kadar fazla ısınmıyor ama %100 yükte, minimum devirde 50 derecede çalışması gayet iyi.)

Bende de MSI RTX 2060 VENTUS modeli var, sıcaklık değerleri seninki gibi. Nvidia'ya göre RTX 2060 için en üst değer 88 derece onun üstüne çıkmıyorsa sıkıntı olmaz.

1.png

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı