RTX 2060'lı laptop ile mining yapmak

Croash

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar içinde RTX 2060 Refresh 2020 GPU'su olan bir laptopum var. Sadece geceleri bilgisayara zarar vermeyecek şekilde mining yapmak istiyorum. Hangi kripto parayı kazdığım fark etmez ama bildiğim kadarıyla şu an en karlısı Ethereum fakat siz derseniz X parası daha karlı ben onu da kazarım fark etmez. Bu arada kazanamazsınız diyebilirsiniz fakat zaten bana aylık 200-300 kazansam bile yeter ne alsam kar bir de elektrik faturasını da düşmenize gerek yok onu zaten ailem ödüyor. Bana gelecek olan para elektrik masrafı düşmeden olacak yani ne alsam kar benim için. Asıl sorum mobil GPU'mun çalışmasını bir şekilde kısıtlayabilir miyim atıyorum kazım yaparken %100 verimde değil de %75 le kazsın fakat bilgisayarın ömründen almasın zaten sadece geceleri kazacağım sizce bunu yapabilir miyim ve yapabilirsem nasıl?

Hocam ne olursa olsun laptop ile mining yapmayı ben kimseye önermem. Kapalı fanus gibi bir şeyin içinde bütün gece boyunca mining yapması bütün parçalara zarar verecektir. Hele ki imzanız güncel ise Monster serisi bir laptop ile çok sağlıklı sonuçlar elde edeceğinizi düşünmüyorum.

Para kazanırsınız hatta RTX 2060'ın laptop versiyonu ile aylık 60$ kazananını da gördüm. Sadece uzun vadede bilgisayara açacağınız hasar kazandığınız paradan daha fazla olabilir.

Cidden kasası iyi bir laptopunuz olsaydı parçaları 60 derece altında tutabilseydik o zaman yapın derdim ama çok zor geliyor bana.

Arkadaşlar içinde RTX 2060 Refresh 2020 GPU'su olan bir laptopum var. Sadece geceleri bilgisayara zarar vermeyecek şekilde mining yapmak istiyorum. Hangi kripto parayı kazdığım fark etmez ama bildiğim kadarıyla şu an en karlısı Ethereum fakat siz derseniz X parası daha karlı ben onu da kazarım fark etmez. Bu arada kazanamazsınız diyebilirsiniz fakat zaten bana aylık 200-300 kazansam bile yeter ne alsam kar bir de elektrik faturasını da düşmenize gerek yok onu zaten ailem ödüyor. Bana gelecek olan para elektrik masrafı düşmeden olacak yani ne alsam kar benim için. Asıl sorum mobil GPU'mun çalışmasını bir şekilde kısıtlayabilir miyim atıyorum kazım yaparken %100 verimde değil de %75 le kazsın fakat bilgisayarın ömründen almasın zaten sadece geceleri kazacağım sizce bunu yapabilir miyim ve yapabilirsem nasıl?

Eğer laptop la mining yaparsanız sabah kalktığınızda yangınla karşılaşma olaslığınız yüksek.

1650 Ti laptop ile rvn kazıoyrum 61 derece sadece.
Kolay kolay zarar gelmez cihaza.
Herhangi ısınma olduğu zaman cihaz kendini kısıyor zaten milletin dediğine bakma yok yangınmış da hasar alırmış :D.

Hocam ne olursa olsun laptop ile mining yapmayı ben kimseye önermem. Kapalı fanus gibi bir şeyin içinde bütün gece boyunca mining yapması bütün parçalara zarar verecektir. Hele imzanız güncel ise Monster serisi bir laptop ile çok sağlıklı sonuçlar elde edeceğinizi düşünmüyorum.

Para kazanırsınız hatta RTX 2060'ın laptop versiyonu ile aylık 60$ kazananını da gördüm. Sadece uzun vadede bilgisayara açacağınız hasar kazandığınız paradan daha fazla olabilir.

Cidden kasası iyi bir laptopunuz olsaydı parçaları 60 derece altında tutabilseydik o zaman yapın derdim ama çok zor geliyor bana.
Zaten bu dediğiniz sebeple ekran kartının yüzde yüz olması engellenebilir mi diye sormuş bence mantıklı soğuk çalışacaksa eğer.
Kısılabiliyorsa.

@an.l6i mining işlemi grafik işlemciye yüklenmiyor, belleklere yükleniyor ve belleklerinde ısı sensörü olan bir laptop görmedim hiç. Neden millet kartların çekirdek hızlarını -200, -300 MHz azaltıyorlar, güç limitlerini kısıyorlar sanıyorsun? Çekirdeklere iş düşmüyor.

Afterburner indir, Power Limit'i kısabiliyor musun diye kontrol et. Kısabiliyorsan dene, sıcaklığa bağla yoluna bakarsın.

Laptop kullanacaksanız asla kalkışmayın oyunlarda bile çok ısınıyor uzun süre miningde illaki bir yerine zarar gelecektir

@an.l6i mining işlemi grafik işlemciye yüklenmiyor, belleklere yükleniyor ve belleklerinde ısı sensörü olan bir laptop görmedim hiç. Neden millet kartların çekirdek hızlarını -200, -300 MHz azaltıyorlar, güç limitlerini kısıyorlar sanıyorsun? Çekirdeklere iş düşmüyor.

3090 la ETH kazıyor arkadaşım +1330 MHz Memory + dururmda 76 derece bellekleri GPU sıcaklığı ise 60 derece, GPU ile Memory sıcaklığı arasında pek fark olmuyor kısacası.

Laptop kullanacaksanız asla kalkışmayın oyunlarda bile çok ısınıyor uzun süre miningde illaki bir yerine zarar gelecektir.

Kardeşim bu yıllardaki laptoplar sizin eskiden tanıdığınız laptoplardan değil hatta artık çoğu yeni nesil laptop masaüstü'lerden daha fazla performans veriyor.

Geri
Yukarı