RTX 2060'lı laptop ile mining yapmak

Arkadaşlar içinde RTX 2060 Refresh 2020 GPU'su olan bir laptopum var. Sadece geceleri bilgisayara zarar vermeyecek şekilde mining yapmak istiyorum. Hangi kripto parayı kazdığım fark etmez ama bildiğim kadarıyla şu an en karlısı Ethereum fakat siz derseniz X parası daha karlı ben onu da kazarım fark etmez. Bu arada kazanamazsınız diyebilirsiniz fakat zaten bana aylık 200-300 kazansam bile yeter ne alsam kar bir de elektrik faturasını da düşmenize gerek yok onu zaten ailem ödüyor. Bana gelecek olan para elektrik masrafı düşmeden olacak yani ne alsam kar benim için. Asıl sorum mobil GPU'mun çalışmasını bir şekilde kısıtlayabilir miyim atıyorum kazım yaparken %100 verimde değil de %75 le kazsın fakat bilgisayarın ömründen almasın zaten sadece geceleri kazacağım sizce bunu yapabilir miyim ve yapabilirsem nasıl?
Bence yapın...Isınma ihtiyacınızı karşılar,soba niyetine kullanırsınız.

@Croash dostum konu ile alakası yok ama laptopundan memnun musun?

Kusura bakmayın geç yazıyorum, CS:GO ve LoL gibi eski oyun alışkanlıklarımı bırakamadığım için çok güç isteyen yeni nesil oyunları deneme fırsatım olmadı ama genel olarak şu an memnunum.
Arkadaşlar ısınacağını ben de biliyorum benim size sorduğum asıl soru herhangi bir programla ya da herhangi bir ayarla güç kısıtlayarak da olabilir bir şekilde bu ısınmayı bir tık da olsa engelleyebilir miyiz?

Kusura bakmayın geç yazıyorum, CS:GO ve LoL gibi eski oyun alışkanlıklarımı bırakamadığım için çok güç isteyen yeni nesil oyunları deneme fırsatım olmadı ama genel olarak şu an memnunum.
Arkadaşlar ısınacağını ben de biliyorum benim size sorduğum asıl soru herhangi bir programla ya da herhangi bir ayarla güç kısıtlayarak da olabilir bir şekilde bu ısınmayı bir tık da olsa engelleyebilir miyiz?
Aynı alışkanlık sorunu bende de oldu 😅 Benimki biraz da depolama sıkıntısından aslında. Güç isteyen sadece Gta 5 denedim ama yıllardır beklediğim için beklentim yüksekti ve San Andreas'tan sonra Gta 5'i sevemedim sildim yer açmak için 2 günde inen oyunu 😂 Grafikler güzel ama görev bölüm hikaye tasarımı kötü. Hatta araba sürüşü bile San Andreas'tan daha hissiz.

1 TB HDD kendiliğinden koyamıyoro kadar yüksek para verdiğimiz bir marka. Özelleştirmeyle o da sadece kendi sitesinde var özelleştirme.

Son düzenleme:
3090 la ETH kazıyor arkadaşım +1330 MHz Memory + dururmda 76 derece bellekleri GPU sıcaklığı ise 60 derece, GPU ile Memory sıcaklığı arasında pek fark olmuyor kısacası.

Dostum GPU VRAM sicakliklarini gosteren bir mining uygulamasi tavsiye edebilir misin?

Geri
Yukarı