RTX 2060S sistem Valorant'ta 50-60 FPS'e düşüp zzzzz sesi çıkarıyor ve düzeliyor

Tunahan5334

Femtopat
Daha fazla  
1 hafta önce büyük hayallerle aldığım sistem donuyor. Valorant'ta bazen FPS 50-60'lara kadar düşüyor, zzzzzz sesi (donma) sesi geliyor, bilgisayar kafayı yiyor ve düzelmesi 3-4 dk alıyor. Bu her zaman olmuyor ama çok can sıkıyor. Ayrıca bazen ekrana milisaniyelik bir görüntü gelip gidiyor ne olduğunu anlayamadığım. O kadar hızlı gelip gidiyor ki SS alınmıyor. Alakası var mı bilmiyorum ama Visual C++ 2022 sürümü yok yüklenirken hata veriyor ondan dolayı olabilir mi? Sistem:

2060 Super 8 GB.
Ryzen 5 5500.
Apacer Panther Black-Gold 16 GB (2x8GB) RAM.
Gigabyte A520M-K-v2
Hiper Zoe 600W PSU.

Hard diskler arada böyle sıkıntı çıkartabiliyor.
SSD mi kullanıyorsunuz HDD mi?
HIKVISION 512GB SSD kullanıyorum

Dostum olay görüntüleyicisinden ne hatası verdiğine bakabılır mısın?
1698251521215.png
1698251561601.png
Çok fazla var bu ikisini seçtim bugünden

Hocam yazılımsal sıkıntıda olabilir SSD sıkıntısı da olabilir
nvlddmkm.sys bu hatanın olmaması daha iyi oldu bu hata oldugu zaman direkt ekran kartı problemli oluyor aynı olayı yaşadım ekran kartını değiştirdim maalesef ki.

Abi garantiye mi göndersem daha 1 hafta oldu ya. Her zaman olmuyor Witcher 3 yükleyip 20-30 dk oynamıştım problem olmamıştı. Ama uzaktaki görüntüler bulanık geliyordu sanki. Siz de öyle bir sıkıntı oldu mu? SSD ve ekran kartınız neydi? PSU bayağı markasız sorun onda mı diye de düşünüyorum

Abi garantiye mi göndersem daha 1 hafta oldu ya. Her zaman olmuyor Witcher 3 yükleyip 20-30 dk oynamıştım problem olmamıştı. Ama uzaktaki görüntüler bulanık geliyordu sanki. Siz de öyle bir sıkıntı oldu mu? SSD ve ekran kartınız ne.

Dostum hani tam sorun nereden kaynaklı onu bılemedıgımız ıcın tam olarak bir şey diyemiyorum.
Benim sorunum şuydu oyuna gırıyordum 5-10 dakika içinde takılıyordu dıııııııt yapıyordu PC kitleniyordu ve bir şey yapamıyordum resetlemekten başka sorunun ekran kartı oldugunu anladık ve yeni ekran kartı aldım.

Yeni konular

Geri
Yukarı