RTX 2070 için G-SYNC monitör önerisi

Ongun AKIN

Hectopat
Daha fazla  
i7 9700K, 16 GB 3000 Mhz RAM ve Asus Rog Strix RTX 2070'li bir sistem oluşturdum.

Konu G-Sync. İki Monitör arasındayım, AOC AGON AG241QX ve yine aynı görünüme sahip GSync'li olan modeli AG241QG.
FreeSync destekli Monitör 2,500 TL civarlarındayken G-Sync destekli monitör 4000 TL civarlarında.
FreeSync teknolojisine sahip monitör aynı zamanda G-Sync desteğini de yazılım üzerinden sunabiliyor sanırım. Nvidia'nın listesindeki uyumlu FreeSync monitörler arasında diye biliyorum.
Bu durumda, elimdeki ekran kartını diğerinden yaklaşık 1,500 TL daha uygun fiyatlı olan FreeSync monitör üzerinde G-Sync'i aktif ederek kullanmam daha mı mantıklı? Gerek var mı sizce G-Sync modülüne sahip olan versiyonunu almaya? Fikirlerinizi merak ediyorum. Ona göre karar vereceğim.
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu konuyu bende merak ediyorum. AG241QX Nvidianın sitesinde G-Sync uyumlu diye listelenmiş fiyatı da uygun. Öte yandan Acer Predator XB271HUA’da güzel monitör ama 1.500 TL farka değer mi ?

ag241qx modelini 1 yıldır kullanıyorum. Nvidia uyumluluk listesini açıkladığındaki on iki monitör arasında yer aldığını görünce çok sevinmiştim. Bugün kusursuz bir şekilde kullanıyorum. Gsync modülü bulunan modeli almak size boş yere para harcatmaktan öteye gitmez. Bu model özelinde bunu söyleyebilirim

ag241qx modelini 1 yıldır kullanıyorum. Nvidia uyumluluk listesini açıkladığındaki on iki monitör arasında yer aldığını görünce çok sevinmiştim. Bugün kusursuz bir şekilde kullanıyorum. Gsync modülü bulunan modeli almak size boş yere para harcatmaktan öteye gitmez. Bu model özelinde bunu söyleyebilirim
Çok sağol hocam ikilemde kalmıştım boşuna 1.500 TL verecektim içimi rahatlattın.

AG241QX Aldım :)

Bende almayı düşünüyorum ama kafama bişey takıldı 2kda bir oyunda 100 fps alıyoruz diyelim 144 fpsye yaklaşmak için oyun çözünürlüğünü 1080pye düşürünce bulanıklaşma oluyor mu test ettiniz mi?
Hemde nasıl bulanıklaşıyor. Biraz önce denedim 2k ya alışınca çok kötü geliyor 1080p.

@glocia Monitörü native çözünürlükte kullanmanızı tavsiye ederim. Görüntü bozuluyor. Tam olarak 144 fps almanıza gerek yok çünkü 100 fps zaten çok iyi gözüküyor. Yok, olmaz ben illa 144 fps oynayacağım derseniz 1080p bir monitör alın. 1440p çözünürlükte bir ekranda full hd görüntü almak normalinden çok çok daha kötü çünkü pikseller ortaya çıkıyor

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı