RTX 2070 Optimize

Erc64100

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle selamlar i7 9700K işlemcim, MSI Z390 Mortar anakart 2070 ekran karti 2400MHz 2x8 RAM ve bunlari hepsine yetecek Corsair TX750 Powersuply sorum sorunum su arkadaslar RX580 vardı sokup 2070'i taktim DDU ile temiz silip NVIDIA'yi yukledim CS:GO'da falan sorun yok ama Apex'te kasma hissi var 144 Hz monitorum var ekran karti değiştirdikten sonra format mı atmam gerekiyordu? Bu anakart ile 9700K sabit bir hızda çalıştırmak istiyorum faydasi olur mu oyunlara OC nasil yaparim vakti olan bana yrdimci olursa sevinirim teşekkürler.

Öncelikle overclock yapmana gerek yok. O işlemci güncel bütün oyunlara yetebilecek bir işlemci gereksiz risk almak mantıklı değil Apex'de kaç FPS alıyorsun aldığın FPS'e ve ayarlarına tekrar bak.

Öncelikle overclock yapmana gerek yok. O işlemci güncel bütün oyunlara yetebilecek bir işlemci gereksiz risk almak mantıklı değil Apex'de kaç FPS alıyorsun aldığın FPS'e ve ayarlarına tekrar bak.
Fps sorunu yok nasıl söyleyim yüksek değerler ama kalabalık ortamlarda fps yüksek olsa bile kasma hissi veriyor göze anlıyorsunuz.

9700k ideal Ram frekansı 2666 MHZ'dir. Kullandığınız RAM o hızları desteklemiyorsa, yeni RAM almanız gerekmektedir.
BF5'te başıma geldi. Ekran kartı değişince oyunlar hala ilk kuruldukları donanıma göre çalışabiliyorlar. Önerim oyunu kaldırın. Belgelerim ve kurulu klasörlerinde oyun dosyaları varsa silin. Eski kurulum bilgilerini oyun saklıyorsa diye. Oyunu yeniden kurun.
Oyun fazla yer kaplıyorsa ve indirmek sorunsa oyunu biryere kopyalayın. Yukarıda dediğim yöntemi uygulayın. Oyunu yeniden indirmeye başladıktan birkaç dakika sonra indirmeyi durdurup indirmeyi yapan programı kapatın ( origin/steam veya ne ise). Yedeklediğiniz oyunu kurulan yere kopyalayın, aynı dosya değiştir uyarısı çıkarsa onay verin. Oyunu indirdiğiniz platform programını açın. İndirme başlamadıysa siz devam ettirin. İşlem bitince ne olur olmaz diye platform programında vardır dosya bütünlüğü doğrula veya repair varsa onu da yapın. Bu kadar.

9700k ideal Ram frekansı 2666 MHZ'dir. Kullandığınız RAM o hızları desteklemiyorsa, yeni RAM almanız gerekmektedir.
BF5'te başıma geldi. Ekran kartı değişince oyunlar hala ilk kuruldukları donanıma göre çalışabiliyorlar. Önerim oyunu kaldırın. Belgelerim ve kurulu klasörlerinde oyun dosyaları varsa silin. Eski kurulum bilgilerini oyun saklıyorsa diye. Oyunu yeniden kurun.
Oyun fazla yer kaplıyorsa ve indirmek sorunsa oyunu biryere kopyalayın. Yukarıda dediğim yöntemi uygulayın. Oyunu yeniden indirmeye başladıktan birkaç dakika sonra indirmeyi durdurup indirmeyi yapan programı kapatın ( origin/steam veya ne ise). Yedeklediğiniz oyunu kurulan yere kopyalayın, aynı dosya değiştir uyarısı çıkarsa onay verin. Oyunu indirdiğiniz platform programını açın. İndirme başlamadıysa siz devam ettirin. İşlem bitince ne olur olmaz diye platform programında vardır dosya bütünlüğü doğrula veya repair varsa onu da yapın. Bu kadar.
2900te calistiriyordum oda ekran kartini takarken ranlari cikartip taktim hata verdi tekrar ram frekansini yeniledim 2900yaptim ayarlarini oyunda 10 dk duruyor oyundan atiyor bilen birisiyle gözden geçirmek gerek

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı