RTX 2070 vs RTX 2070 Super

illaki YouTube olacak diye birşey yok Google den ara sıcaklık fps ve karşılaştırmalı var ,,,,versus,,,,3dguru gibi siteler

Google ile ratırsanız birçok kartın incelemelerine ulaşabilirsiniz.
MSI RTX 2060 VENTUS XS kullandım, şu an ZOTAC RTX 2070 MINI kullanıyorum. İki kart da iki fanlı ve kısa modeller. ZOTAC RTX 2070 MINI klimasız odada şu sıcak günlerde Call of Duy Warzone'da en fazla 75 dereceyi gördü. Battlefield 5'te 70 derecede.
Önceki kartım Rtx 2060 Ventus XS Bf5'te 68-69 derecelerde idi.
İki kartı da almadan önce incelemelerinde sıcaklık değerlerine göre aldım. Gigabyte'ın gözüme kestirdiğim ürünlerinin incelemelerinde sıcaklık sorunları vardı o yüzden RTX 2060 ve RTX 2070'te Gigabyte tercih etmedim.
Anladığım kadarıyla RTX serisi çok ısınmıyor. O yüzden soğutması iyi diye bir alt model kart almamanızı öneririm. Asus, Msi ve Gigabyte dışındaki markalara çöp gözüyle bakmayın derim. Sanki bu işi sadece bu üç firma biliyor gibi bir algı var.
Ben Şubat ayında aldım Zotac Rtx 2070 Mini'yi. N11'de resmi distribitör ( yanlış yazmış olabilirim bu kelimeyi) garantili olarak 3150 TL'ye aldım. Marka takıntım olsa idi 3800-4000 TL param giderdi. Farklar ise frekans artışından oyunlarda 2-3 FPS daha fazla vermesi ve Zotac RTX 2070 Mini ile en fazla kılimasız odada yazın 75 derecede oynarken pahalı kartta 65-70 derecelerde olması. En kötü senaryoda 75 derece gayet yeterli bence.

Evet ilk gördüğünüzde doğrudan 2070 Super diye atlamayın lütfen konuya. Bütçemin yettiği ekran kartlarından iki tanesi arasında kaldım. Bunlardan birisi Gigabyte RTX 2070 Super, çift fanlı modeli, bir diğeri ise ASUS ROG STRIX RTX 2070. ben sanırım ASUS olanı alacağım sizin düşünceleriniz neler? RTX 2070 Super'in daha performanslı olduğunu ben de biliyorum fakat RTX 2070 çok güçlü bir CPU ve giriş modeli olan çift fanlı ekran kartı soğutmada biraz yetersiz kalabilir gibi. Ben basit oyunlarda bile 80 derecelere çıksın istemiyorum o yüzden ASUS'a daha yakınım. Sizce hangisini seçmeliyim sebebiyle yazarsanız sevinirim.
Ben Asus dual 2070 super kullanıyorum 2 fanlı bi model ama şimdiye kdr hiçbir şekilde 63 dereceyi geçmedi.( Oyunda ve furmaktata). Onun için modelin testlerini izlemeden detaylı bir araştırma yapmadan 2 fan yetersiz demeyin.( Gerçekten yetersiz de olabilir o model için hiç incelemelerini izlemedim)

Geri
Yukarı