RTX 2070 sistem klavyeyi kapatıyor

Kadnezar04

Hectopat
Yer
izmir
Daha fazla  
Meslek
Diş Teknisyeni
Monitor ✔ AOC 27" C27G2ZU 240 Hz 0, 5ms.
GPU ✔ RTX 2070 Super MSI X Trio.
CPU ✔ Ryzen 7 3700X.
Key ✔ Rampage pulsar gx9.
Mouse ✔ MSI Clutch GM50 Gaming.
Headphone ✔ ASUS ROG Delta RGB 7.1 hi-res
SSD ✔ Samsung 480GB 970 EVO M.2
RAM ✔ Trident Neo32 GB 3600MHz.
Motherboard ✔ ASUS EX-A320M Gaming.
Case ✔ MSI MAG Vampiric 011C.

Yukarıdaki sistemi kullanmaktayım. Sorunum bilgisayarı çalıştırdığım zaman klavye ışıkları yanıyor 2 saniye sonra sönüyor ve klavye çalışmıyor internette gördüğüm tüm çözüm yollarını uyguladım sadece bugün 3 defa format attım ama sorun düzelmiyor farklı slotlarda da denedim sök tak yapınca ısık yanıyor 2,3 saniye sonra sönüyor klavyeyi farklı yerde denedim orada sorunsuz çalıştı ne tür bir sorun olabilir başına gelen veya çözüm bilen var mı bu arada cihaz açıkken sök tak yaptığımda USB cihazı tanınmadı diyor reset atıyorum klavye çalışıyor aradan 2 dakika geçmeden tekrar kapanıyor.

Monitor ✔ AOC 27" C27G2ZU 240 Hz 0, 5ms.
GPU ✔ RTX 2070 Super MSI X Trio.
CPU ✔ Ryzen 7 3700X.
Key ✔ Rampage pulsar gx9.
Mouse ✔ MSI Clutch GM50 Gaming.
Headphone ✔ ASUS ROG Delta RGB 7.1 hi-res
SSD ✔ Samsung 480GB 970 EVO M.2
RAM ✔ Trident Neo32 GB 3600MHz.
Motherboard ✔ ASUS EX-A320M Gaming.
Case ✔ MSI MAG Vampiric 011C.

Yukarıdaki sistemi kullanmaktayım. Sorunum bilgisayarı çalıştırdığım zaman klavye ışıkları yanıyor 2 saniye sonra sönüyor ve klavye çalışmıyor internette gördüğüm tüm çözüm yollarını uyguladım sadece bugün 3 defa format attım ama sorun düzelmiyor farklı slotlarda da denedim sök tak yapınca ısık yanıyor 2,3 saniye sonra sönüyor klavyeyi farklı yerde denedim orada sorunsuz çalıştı ne tür bir sorun olabilir başına gelen veya çözüm bilen var mı bu arada cihaz açıkken sök tak yaptığımda USB cihazı tanınmadı diyor reset atıyorum klavye çalışıyor aradan 2 dakika geçmeden tekrar kapanıyor.

1-anakart sürücülerinizi kontrol etmenizi rica edecegim.
2-bilgisiyarınıza başka bir klavye takarak deneyiniz.
3-arıza devam ediyorsa anakart ile ilgili bir problem vardır garantiye başvurunuz.

1-anakart sürücülerinizi kontrol etmenizi rica edecegim.
2-bilgisiyarınıza başka bir klavye takarak deneyiniz.
3-arıza devam ediyorsa anakart ile ilgili bir problem vardır garantiye başvurunuz.

Tüm sürücüler güncel hocam farklı klavye denedim aynı sorun bunda da oluyor ama bunda sök tak yapınca 15,16 saat sorunsuz çalışıyor anakartta sorun olabileceği aklıma geldi ama anlamadığım nokta anakart sadece klavyeye böyle bir sorun yapabilir mi diğer donanımlarda hiçbir sorun olmuyor çünkü.

Tüm sürücüler güncel hocam farklı klavye denedim aynı sorun bunda da oluyor ama bunda sök tak yapınca 15,16 saat sorunsuz çalışıyor anakartta sorun olabileceği aklıma geldi ama anlamadığım nokta anakart sadece klavyeye böyle bir sorun yapabilir mi diğer donanımlarda hiçbir sorun olmuyor çünkü.

Peki kasanın kendi girişlerinden birine taktıgın zaman aynı hatayı alıyor musun?

Peki kasanın kendi girişlerinden birine taktıgın zaman aynı hatayı alıyor musun?
hocam tüm usb girişlerinde denedim valla 15 e yakın portta tek tek denedim hiç bir şekilde düzelmiyor.Anakartı garantiye versem sorunu anlatsam garanti zaten umursamıyorda hadi adam klavye taktı çalıştığını görüp onarıldı diye aynı şekilde geri gönderecek tahminimce elimizde kaldı kart :D

Hocam tüm USB girişlerinde denedim vallahi 15'e yakın portta tek tek denedim hiçbir şekilde düzelmiyor. Anakartı garantiye versem sorunu anlatsam garanti zaten umursamıyorda hadi adam klavye taktı çalıştığını görüp onarıldı diye aynı şekilde geri gönderecek tahminimce elimizde kaldı kart :D

Bilgisayarın USB girişlerinde aynı problemi yaşıyorsan tahmini olarak çok emin degilim powerından olabilr ya da klavyeden ama bence klavyeden kaynaklı cünkü eger anakartında sıkıntı olsaydı bilgisayar USB girişlerin çalışması lazımdı ilginç bir durum powerında ya da klavyende sıkıntı var büyük ihtimalle klavyeden kaynaklı.

Bilgisayarın USB girişlerinde aynı problemi yaşıyorsan tahmini olarak çok emin degilim powerından olabilr ya da klavyeden ama bence klavyeden kaynaklı cünkü eger anakartında sıkıntı olsaydı bilgisayar USB girişlerin çalışması lazımdı ilginç bir durum powerında ya da klavyende sıkıntı var büyük ihtimalle klavyeden kaynaklı.

Klavyeyi diğer bilgisayara takıyorum orada hiçbir sorun olmadan çalışıyor hocam vallahi çok garip bir girdabın içerisindeyim.

Power'dan kaynaklı olabilr bir powerınızı değiştirip denermsnz.

Hocam tüm parçaları değiştirdim farklı kombinasyonlar yaptım az önce fark ettik çok garip alakasız bir şeyden kaynaklanıyormuş prizden, farklı odaya götürdüm kasayı sorunsuz ama diğer odada çalıştırdığımda sadece klavye sorun çıkarıyor vallahi benim aklım ermedi ama sorun prizden.

Hocam tüm parçaları değiştirdim farklı kombinasyonlar yaptım az önce fark ettik çok garip alakasız bir şeyden kaynaklanıyormuş prizden, farklı odaya götürdüm kasayı sorunsuz ama diğer odada çalıştırdığımda sadece klavye sorun çıkarıyor vallahi benim aklım ermedi ama sorun prizden.

Güzel o zaman sorunu çözmüş olduk ilginçmiş o zaman bir 3'lü alırsınız. D

Yeni konular

Geri
Yukarı