Ryzen 2600X ve RTX 2070 Super sistem oyunlarda kendini resetleyip kapatıyor

Mr_bıyık

Kilopat
Dostlar merhaba yaklaşık 7 aydır High Power 700W 80+ marka PSU kullanıyorum sistemim şu şekilde.

AMD Ryzen 2600X.
32 GB RAM 3000MHz RAM.
RTX 2070 Super.

Son 4 gündür sistemi zorlayan oyunları açsam Ultra ayalar da PC kendini kapatıyor ekran kartını durduruyor ama normal ve düşük ayalarda sıkıntı olmuyor.
1 Gün sıkıntı yoksa diğer gün mutlaka oluyor PC komple kapanmıyor kasanın kendı fanları ve işlemci soğutucunun fanları çalışıyor ekran kartı ve ilave taktığım 3 fan duruyor bazen reset atıyor sorun sizce PSU'da mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benzer sistem ve problem bende de mevcut daha yeni konu açtım dönen olmadı, merak ediyorum takipteyim geçmiş olsun.

7 aydır kullanımın sonucunda sıkıntı olmadıysa, sorun son zamanlarda geliştiğine göre eskiyen bir bileşen sıkıntı yaratıyor olmalı. Bu tür olaylarda genellikle farklı bir güç kaynağı ile deniyoruz, böyle bir şansın ise kasayı temizleyip temiz bir kurulum yapmayı dene ve tüm sürücüleri el ile güncelle.

Sorunu çözmüş bulunmaktayım 7 aylık power çöp olmuş yenisini değiştirip bir de üstüne temiz kurulum yaptım sorunsuz kullanıyorum pc nin performansı arttı ve mutlaka windows güncellemelerini yapın yazılımsal da olsa sorun edebiliyor .

Sorunu çözmüş bulunmaktayım 7 aylık power çöp olmuş yenisini değiştirip bir de üstüne temiz kurulum yaptım sorunsuz kullanıyorum pc nin performansı arttı ve mutlaka windows güncellemelerini yapın yazılımsal da olsa sorun edebiliyor .
Sorununuzun çözülmesine sevindim. Benim PSU 7 senelik benim ki de o yüzden olabilir banada yardımcı oldu bu konu tekrar geçmiş olsun.

Sorununuzun çözülmesine sevindim. Benim PSU 7 senelik benim ki de o yüzden olabilir banada yardımcı oldu bu konu tekrar geçmiş olsun.
teşekkür ederim hocam uzun araştırma sonucu artık emin oldum çünkü oyunları düşük ayarda açınca sorun olmuyordu ama ultra'ya çekince anın da kapatıyordu ekran kartından şüphelendim güç kaynağındaymış bir çok arkadaşa da ilham kaynağı olur eğer pc oyundayken kapanıyor ise sadece kasa çalışıp ilave olan fanlar ve ekran kartı duruyorsa yine psu'dan yeterli gücü veremediği için besleyemediği için kapanıyor tek çözüm yeni bir psu bilginize.

Geri
Yukarı