RTX 2070 sistemle mining yapmak

Dariahlazatova

Decapat
Arkadaşlar 2070'li bir sisteme sahibim ve madencilik yapmak istiyorum fakat getirisi ile götürüsü arasında ne kadar fark olur, bilmiyorum. Siizce yapılmalı mı?
Sistemim.
- Ryzen 5 3600 4.2GHz OC
- MSI MAG B550 Tomahawk
- Corsair Vengeance RGB 2x8 3200MHz
- ASUS ROG STRIX RTX 2070
* Aylık ne kadar kazanabilirim ve sizce tek kartla yapılması mantıklı mı?

Getirisi olmaz. Tahmini günlük 5 dolar civarı getirin olur (12 saat açık bırakmak kaydıyla) ama yaktığın elektrik daha fazla olur. Bir de BIOS atmadan falan yapılacak iş değil. Kartı tam güç çalıştırırsan zaten kart 6 aya vefat. BIOS atıp yarı güçte vs. ayarlaman falan kısaca boşvermen daha iyi.

Tek kartla yapmak mantıksız.
Getirisi olmaz. Tahmini günlük 5 dolar civarı getirin olur (12 saat açık bırakmak kaydıyla) ama yaktığın elektrik daha fazla olur. Bir de BIOS atmadan falan yapılacak iş değil. Kartı tam güç çalıştırırsan zaten kart 6 aya vefat. BIOS atıp yarı güçte vs. ayarlaman falan kısaca boşvermen daha iyi.
@xenom0rphe

Sizi de aynı konuya alalım çünkü verdiğiniz bilgiler yanlış.

Arkadaşlar 2070'li bir sisteme sahibim ve madencilik yapmak istiyorum fakat getirisi ile götürüsü arasında ne kadar fark olur, bilmiyorum. Siizce yapılmalı mı?
Sistemim.
- Ryzen 5 3600 4.2GHz OC.
- MSI MAG B550 Tomahawk.
- Corsair Vengeance RGB 2x8 3200MHz.
- ASUS ROG STRIX RTX 2070.
* Aylık ne kadar kazanabilirim ve sizce tek kartla yapılması mantıklı mı?

Eline ay sonunda 100 TL kalır sadece 6 ayda 600 TL eder ve kart 6 ayda ölür zaten.

Kazanırsınız, elektrik paranızı da çıkarır ama aman aman gelir beklemeyin. Kesinlikle değmez; yapılmaz demiyorum, değmez. İkinci elde değeri düşer ve tek kartınız olduğu için büyük ihtimalle üzerine titriyorsunuz, hep içinizde soru işareti kalır 'Arıza yapar mı?' 'Yaparsa ne zaman yapar?' 'Arıza yapsa garantiye girer mi?'

Geri
Yukarı